فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور کتابداران در مدارس؛

جشنواره کتابخوانی رضوی در «طرح بوم» صومعه سرا معرفی شد

در راستای اجرای پرشور فعالیت های فرهنگی دوازدهمین دوره جشنواره رضوی، کتابداران کتابخانه عمومی باقرالعلوم (ع) صومعه سرا با حضور در مدارس این شهر و مشارکت در «طرح بوم» دانش آموزان را با این جشنواره فرهنگی آشنا کردند.

به گزارش روابط عمومی کتابخانه های عمومی استان گیلان، آرزوعباس زاده، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا از استقرار یکروزه کتابداران کتابخانه باقرالعلوم (ع) در مدارس و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهر را به منظور معرفی دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی خبرداد.
عباس زاده با بیان اینکه تمرکز فعالیت های فرهنگی کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا بر این جشنواره مهم ملی می باشد، به اهمیت حضور دانش آموزان در رویداد مهم کتابخوانی رضوی اشاره کرد و گفت: در «طرح بوم» که توسط مدارس صومعه سرا و در شش پایه و دوازده کلاس دبستان غیر انتقاعی پسرانه شمس صومعه سرا و همچنین در مدارس ابتدایی و پیش دبستانی هفده شهریور و حضرت رقیه (س) و برکت شهرستان با اجرای برنامه هایی چون قصه گویی، معرفی کتاب و جمع خوانی در حال اجراست، منابع جشنواره مختلف جشنواره توسط کتابداران معرفی و نسبت به ثبت نام ایشان در این رویداد مهم فرهنگی اقدام شد.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا همچنین با اشاره به استفاده از ظرفیت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در راستای برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، از شرکت کتابداران در طرح (کانون- مدرسه) جهت بهره مندی از این ظرفیت در حوزه قصه گویی، معرفی منابع جشنواره و جمع خوانی آن خبرداد.
گفتنی است گفتنی است دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح ملی با همکاری مشترک نهاد کتابخانه های عمومی کشور، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور و بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) از روز  22 بهمن و سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در سال گذشته آغاز و تا 1 تیر ماه سال جاری ادامه خواهد داشت. علاقمندان می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتیwww.razavi.samakpl.ir  و یا پایگاه اطلاع رسانی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان به نشانی www.gilanpl.ir در این مسابقه بزرگ شرکت و از جوایز ارزنده آن بهره مند شوند.