فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به منظور همکاری بیشتر و تعامل دوسویه؛

رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان رشت با مسئول انجمن معلولین بینایی گیلان دیدار کرد

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت در دیدار با مسئول انجمن نابینایان استان گیلان از برنامه ریزی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برای راه اندازی بخش گویا و بریل استاندارد با امکانات مناسب این قشر در کتابخانه مرکزی رشت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، پوریا قویدل، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت با حضور در انجمن معلولین بینایی استان گیلان با احمد ممتازی، رئیس این مرکز دیدار کرد.
در این نشست که در به با برنامه ریزی بخش گویا و بریل کتابخانه عمومی خاتم الانبیا (ص) رشت برگزار شد، در خصوص رفع مشکلات و ارائه راهکار جهت ایجاد زیرساخت های مناسب برای معلولین بینایی در کتابخانه های عمومی شهرستاان رشت بحث و گفت وگو شد.
پوریا قویدل در این نشست با اشاره به اقدامات مختلف مجموعه کتابخانه های عمومی در مناسب سازی این فضاها برای بهره مندی نابینایان، یکی از مهمترین اولویت های خود را توجه به اقشار آسیب پذیر جامعه در کنار ارائه خدمات کتابخانه ای به عموم مردم عنوان کرد.
وی همچنین از برنامه ریزی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان برای راه اندازی بخش گویا و بریل استاندارد با امکانات مناسب این قشر در کتابخانه مرکزی رشت خبر داد.
ممتازی، رئیس انجمن معلولین بینایی، ضمن تشکر از فعالیتهای کتابخانه های عمومی در جهت مطالعه افراد با نیاز خاص خواستار همکاری و همراهی متقابل کتابخانه با انجمن نابینایان شد.
زهرا خسروی، کتابدار بخش گویا و بریل از تعامل کتابخانه و همکاری و برگزاری برنامه های فرهنگی مشترک بین انجمن و کتابخانه مطالبی بیان داشت.
گفتنی است کتابخانه عمومی و انجمن معلولین بینایی گیلان پیش از این نیز همکاری های مشترکی در زمینه برگزاری برنامه های فرهنگی، آموزشی و محافل ادبی با یکدیگر داشته اند.
 
كلمات كليدی : بخش گویا و بریل کتابخانه خاتم الانبیاء , شهرستان رشت , انجمن معلولین بینایی
نسخه قابل چاپ