فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در نشست مدیر کل کتابخانه های عمومی استان با معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی عنوان شد؛

توجه امر کتاب و کتابخوانی معیار سنجش دغدغه مسئولین به حوزه فرهنگ است

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در دیدار با معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی توجه امر کتاب و کتابخوانی را معیار اصلی سنجش دغدغه مسئولین به حوزه فرهنگ عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره ‌کل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان، یاسر تقوی، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، روز سه شنبه(22 فروردین) با حضور در سازمان منطقه آزاد انزلی با علی مطهری، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری این سازمان دیدار کرد.
 

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، در این نشست که با حضور زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان، نجمه فکوری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی و رئیس حوزه فرهنگی منطقه آزاد صورت پذیرفت با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که «اسلام پرچمدار کتابخوانی است»، توجه مسئولین به موضوع مطالعه و مقوله کتاب و کتابخوانی را ضامن ارتقای آگاهی های اجتماعی و جلوگیری از معضلات فرهنگی عنوان کرد.


یاسر تقوی با اشاره به سرانه اندک فضای مطالعاتی در شهر رشت و رتبه ضعیف این شهر در سطح مراکز استان ها، از لزوم توجه بیشتر مسئولین استانی به مقوله کتاب و کتابخوانی سخن گفت.


تقوی همچنین تجربه موفق همکاری مجموعه کتابخانه های عمومی استان گیلان با سازمان منطقه آزاد انزلی در اجرای برنامه های مشترک فرهنگی، بر لزوم ادامه این همکاری ها در قالب برگزاری رویدادهای ملی، منطقه ای و ایجاد و توسعه کتابخانه های عمومی تاکید کرد.


مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در ادامه با معرفی رویداد مهم دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای کتابخوانی کشور، همکاری و هم افزایی میان دستگاه های فرهنگی در استان را موجب برگزاری موفق این جشنواره عنوان و از سازمان منطقه آزاد انزلی به عنوان مهمترین حامی این رویداد در طی دوره های مختلف آن یاد کرد.
 

علی مطهری، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی نیز در این دیدار با بیان اینکه فضای مجازی موجب غربت کتاب و کتابخوانی شده است گفت: کتاب در گذشته در جریان و شریان زندگی بوده اما امروز متاسفانه مورد کم لطفی واقع شده است.


علی مطهری، اضافه شدن کتاب به سبد خانوار را امری ضروری دانست و تلاش برای توسعه کتابخانه های موجود در منطقه آزاد و نیز برنامه ریزی برای رونق بیشتر کتابخانه سیار انزلی را از برنامه های اصلی و مهم خود در دوره جدید عنوان کرد.

زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری های اداره کل کتابخانه های عمومی استان نیز در جریان این دیدار با معرفی جشنواره کتابخوانی رضوی به همکاری های منطقه آزاد در برگزاری برنامه ها و حمایت از کتابخانه های عمومی شهرستان بندرانزلی اشاره کرد.


گفتنی است منطقه آزاد انزلی پیش از این در جریان برگزاری دوره های مختلف جشنواره کتابخوانی رضوی و دیگر رویدادهای فرهنگی همکاری و تعامل ویژه ای با اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان داشته است.

  
كلمات كليدی : مدیر کل کتابخانه های عمومی استان , معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی , جشنواره رضوی
نسخه قابل چاپ