فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به همت کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا؛

تشکیل حلقه رضوی در دبستان شهید ابوالقاسمی روستای نرگستان برپا شد

با شروع فعالیت های فرهنگی دوازدهیمن دوره جشنواره کتاب خوانی رضوی، حلقه دانش آموزی در دبستان شهید میرصادق ابوالقاسمی نرگستان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، با شروع فعالیت های فرهنگی دوازدهیمن دوره جشنواره کتاب خوانی رضوی، حلقه دانش آموزی در دبستان شهید میرصادق ابوالقاسمی نرگستان تشکیل شد.

در این ویژه برنامه که با حضور دانش آموزان دختر و پسر پایه چهارم دبستان شهید ابوالقاسمی روستای نرگستان برگزار شد، این دانش آموزان با دوازدهمین دوره جشنواره رضوی، منابع آن و نحوه شرکت در مسابقه آشنا شدند.

برگزاری نشست کتاب خوان از منابع جشنواره در بین دانش آموزان پسر، جمع خوانی کتاب 10 قصه از امام عسکری(ع) و خوانش احادیث کتاب 5 حدیث از امام حسن عسکری(ع) و  توسط دانش آموزان ازجمله این فعالیت ها بود، همچنین بعد از اجرای مراسم تمامی دانش آموزان شرکت کننده در نشست در بخش پویش و نقاشی رضوی شرکت کردند.

گفتنی است که روستای نرگستان از روستاهای توابع بخش تولمات شهرستان صومعه سراست که در مسیر پیربازار به ضیابر واقع بوده و فاقد کتابخانه عمومی است و از هفته کتاب سال گذشته طرح  " محله کتاب خوان" جهت جبران فقدان خدمات کتابخانه عمومی از مسجد جامع این روستا آغاز بکار کرده است.
كلمات كليدی : جشنواره رضوی , شهرستان صومعه سرا
نسخه قابل چاپ