فهرست

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با اولین جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی شهرستان رشت؛

مراسم یادبود کتابدار فقید کتابخانه عمومی کودکان باران رشت برگزار شد

با حضور مسئولین و کتابداران شهرستان رشت، نخستین جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی این شهرستان همراه با مراسم یادبود مریم خوش لقاء، کتابدار فقید کتابخانه عمومی کودکان باران رشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، به میزبانی کتابخانه عمومی شهرستان رشت، اولین جلسه شورای اداری شهرستان رشت دیروز دوشنبه(21فروردین) با حضور یاسر تقوی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ محمود محمدی، سرپرست اداری و مالی اداره کل کتابخانه های عمومی استان؛ پوریا قویدل، رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت، مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رشت به میزبانی کتابخانه عمومی کودکان باران برگزار شد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این نشست ضمن تبریک سال نو و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان، با اشاره به اهداف برگزاری نشست های شورای اداری، یکی از مهمترین آثار این نشست ها را رفع موانع، مشکلات و نیازمندی های کتابخانه ها و کتابداران عنوان کرد.

یاسر تقوی با بیان اینکه نقد و ارائه نظرات سازنده یکی از عوامل رشد و توسعه فعالیت ها و نیز بهبود شرایط در مجموعه است گفت: امروز با تلاش های صورت گرفته توسط دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی و دست اندرکاران این مجموعه، بستر مشارکت در تصمیم گیری های کلان و خرد محیا شده و کتابداران و کارکنان می توانند با استفاده از راه های مختلف در این مسیر به مسئولین کمک کنند.
تقوی در ادامه به همکاری و تعامل همه اجزای یک مجموعه را ضامن موفقیت آن توصیف کرد و همه کتابداران و کارکنان را به رعایت اصول کلی تدوین شده دعوت کرد.
وی همچنین یکی از عوامل دیگر ایجاد انگیزه در کارکنان را ایجاد نظام تشویق در کنار پاسخگویی افراد در قبال عملکرد ضعیف برشمرد و از تقدیر ماهانه کتابداران و کارکنان خلاق و کارآمد اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان از ابتدای سال جاری خبر داد.
وی در پایان تلاش رئیس شهرستان رشت، مسئولین کتابخانه ها و همه کتابداران را برای افزایش حضور اعضای کتابخانه ها در فعالیت های فرهنگی و عمل به بخشنامه ها و پیگیری مکاتبات از سوی مسئولین کتابخانه ها و کتابداران را ضروری دانست.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در بخش دیگری از صحبت های خود حضور گسترده کتابداران و اعضای کتابخانه ها در دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، مشارکت همه کتابداران در برنامه های فرهنگی را یکی از فعالیت های فرهنگی اصلی همه کتابداران استان دانست.
بیان دیدگاه ها، نظرات، انتقادها و پیشنهادات کتابداران و مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان رشت از دیگر برنامه های این نشست شورای اداری در کتابخانه عمومی کودکان باران رشت بود.
گفتنی است در ادامه این نشست ضمن برگزاری مراسم یادبود مریم خوش لقاء، کتابدار فقید کتابخانه عمومی کودکان باران رشت که با حضور یکی از ذاکرین اهل بیت و قرائت دعای پر فیض زیارت عاشورا و با حضور خانواده این کتابدار فقید همراه بود، یاد و نام وی گرامی داشته شد. میزبانی مراسم افطار در کتابخانه عمومی کودکان باران رشت با حضور مدیرکل استان، مسئولین ستادی و مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان رشت پایانبخش این نشست بود.

تصاویر بیشتر مربوط به این خبر را اینجا ببینید.
كلمات كليدی : جلسه شورای اداری , کتابخانه عمومی کودکان باران , شهرستان رشت , مراسم یادبود
نسخه قابل چاپ