فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با همکاری مشترک کتابخانه عمومی خاتم الانبیا(ص)رشت و کانون راوی گیلان؛

کتاب «یکی میان زندگی ما راه می رود» نوشته سمیه عالمی نقد و برسی شد

به میزبانی کتابخانه عمومی خاتم الانبیا(ص) رشت و با ارتباط مجازی با سمیه عالمی نویسنده کتاب «یکی میان زندگی ما راه می رود» با موضوع نقش زنان ایرانی در حوادث تاریخ ایران و جنگ تحمیلی نشست نقد و بررسی این اثر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، نشست نقد و بررسی کتاب «یکی میان زندگی ما راه می رود» روز چهارشنبه(14دی) با ارتباط مجازی با سمیه عالمی نویسنده این کتاب؛ طاهره مشایخ، منتقد اثر و استاد دانشگاه آزاد لاهیجان؛ پوریا قویدل، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت؛ علیرضا ژاله جو، مسئول فرهنگی اداره کل کتابخانه های عمومی استان و مسئول محفل ادبی دکتر معین؛ مریم مجد هادی، مسئول کتابخانه عمومی خاتم الانبیا(ص)، کتابداران، جمعی از اعضا و دوستداران ادبیات جنگ و دفاع مقدس برگزار شد.
در این نشست معرفی کتاب که با همکاری مشترک کتابخانه عمومی خاتم الانبیا (ص) رشت و با همکاری کانون راوی گیلان و به مناسبت سومین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و با موضوع نقش زنان در حوادث تاریخ ایران و جنگ تحمیلی برگزار شد، ضمن خوانش بخش هایی از کتاب «یکی میان زندگی ما راه می رود» در خصوص ویژگی های این اثر بحث و تبادل نظر شد.
گفتنی است این کتاب به کشتار حجاج در مکه مکرمه که در روز ۹ مرداد ماه سال ۱۳۶۶ رخ داد می‌پردازد و خواننده در هر فصل به زمان‌های قبل از این واقعه می‌رود و باز می‌گردد. گاه روایت داستان از ۶ ماه قبل از این حادثه روایت شده و گاه به ده ماه قبل و حتا چند ساعت قبل از حادثه می‌پردازد. شاید در آغاز رمان خواننده دقیقا متوجه روایت ماجرا نشود و فقط با شخصیت‌های داستان همراهی کند اما در اواسط کتاب و در نهایت فصل‌های پایانی متوجه آنچه با آن روبه‌روست می‌شود و این همراهی رنگ دیگری از بعد تاریخی به خود می‌گیرد.
«گوساله‌ی طلایی» (از مجموعه غیبت پیامبران)، «این کتاب نایاب است!»، «دوخط آب»، «باغ سیب»، «غریبه»، «فرشته‌ها گریه نمی‌کنند» و «مسافر جمعه» از دیگر آثار سمیه عالمی تا امروز است.
كلمات كليدی : نقد و بررسی کتاب , «یکی میان زندگی ما راه می رود» , سمیه عالمی , کتابخانه عمومی خاتم الانبیا(ص) رشت , محفل فرهنگی , معرفی کتاب
نسخه قابل چاپ