فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در سالروز شهادت سردار دل ها؛

نشست بصیرتی و ویژه برنامه نقد کتاب در صومعه سرا برگزار شد

در سالروز شهادت سردار دل ها، نشست بصیرتی «راهت ادامه دارد» و ویژه برنامه نقد کتاب «شاید پیش از اذان صبح» با عنوان ابرمرد در کتابخانه عمومی پروفسور مریم میرزاخانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، در سالروز شهادت سردار دل ها به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا و با همکاری سپاه ناحیه صومعه سرا و اداره آموزش و پرورش شهرستان در کتابخانه عمومی پروفسورمریم میرزاخانی، نشست بصیرتی «راهت ادامه دارد» و ویژه برنامه نقد کتاب «شاید پیش از اذان صبح» با عنوان "ابرمرد" برگزار شد.

در این برنامه رییس اداره آموزش و پرورش، نمایندگانی از سپاه ناحیه، فرمانداری و بانوان پایگاه زکیه و همچنین معلمان و دانش آموزان دوره دوم دبستان صومعه سرا حضور داشتند.

حسین بالو، رییس اداره آموزش و پرورش صومعه سرا، ضمن بیان مشخصات شخصیتی حاج قاسم، این کتاب را یکی از بهترین منابع جهت آشنایی با خط فکری و فرهنگی و سیاسی این مرد میدان دانست و افزود که یوسف زاده(نویسنده) در این کتاب با مخاطب قرار دادن حاج قاسم دل نوشته ها و خاطرات سال های دور و نزدیک را با او مرور می کند که در این روایت ها مطالب خواندنی از شیوه سلوک و زندگی و فرماندهی شهید سلیمانی پیش روی مخاطب قرار می گیرد.

در ادامه بالو، ضمن بررسی و بیان نکاتی از کتاب، و قرائت متونی برگزیده از کتاب، مطالعه آن را به یکایک مخاطبین جلسه پیشنهاد و تقاضای برگزاری مسابقات کتاب خوانی از کتاب فوق جهت آشنایی دانش آموزان و والدین و مربیان و دست اندرکاران تعلیم و تربیت را داشت.

اگر مدعی حمایت از سلیمانی هستیم باید پیرو خط ولایت باشیم

بخشش، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد واحد صومعه سرا و به عنوان نماینده معرفی شده از سوی سپاه، انتخاب نام «راهت ادامه دارد» برای نشست بصیرتی را بسیار مناسب دانست و مشی سلیمانی را حمایت از رهبری و ولایت معرفی کرد و افزود اگر مدعی حمایت از سلیمانی هستیم باید پیرو خط ولایت باشیم و با اشاره به موقعیت حساس فرهنگی و اقتصادی و ثروت های عظیم طبیعی ایران، دشمنی کشورهای دیگر با ایران اسلامی را راهی برای دسترسی و غارت ثروت های کشور دانست که می توان با نگاه با بصیرت، خدعه ها و نیرنگ های آنان را خنثی کرد.

ایشان همچنین ضمن بیان لذت بردن از بررسی و نقد کتاب «شاید پیش از اذان صبح» و تشکر از ادارات کتابخانه های عمومی و آموزش و پرورش شهرستان، مطالعه چنین کتاب هایی را جهت تداوم راه شهدای غیور علی الخصوص سلیمانی سرافراز، ضروری دانست.

اجرای گروه سرود «شهید قاسم سلیمانی» و دکلمه خوانی دانش آموزان ازجمله فعالیت های فرهنگی اجراشده در این مراسم بود.
 

كلمات كليدی : سردار دلها , نشست بصیرتی , شهرستان صومعه سرا
نسخه قابل چاپ