فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به میزبانی کتابخانه عمومی مادر و کودک پروفسور مریم میرزاخانی؛

نمایشگاه حمایت از کسب و کارهای بانوان» در صومعه سرا گشایش یافت

به همت اداره کتابخانه های عمومی و با همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان صومعه سرا نمایشگاه حمایت از کسب و کارهای بانوان صومعه سرایی با شعار «یلدای فاطمی» در کتابخانه عمومی مادر و کودک پروفسورمریم میرزاخانی شهرستان صومعه سرا گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، آرزوعباس زاده، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا از گشایش نمایشگاه صنایع و هنرهای دستی بانوان صومعه سرایی با شعار "یلدای فاطمی" در روز یکشنبه (20آذر) خبرداد.
به گفته عباس زاده این نمایشگاه ویژه در آستانه شب یلدا و بمناست ایام فاطمی، به میزبانی کتابخانه عمومی مادر و کودک پروفسورمریم میرزاخانی و با حضور معاون سیاسی فرماندار، مسئول بخش فرهنگی سپاه ناحیه صومعه سرا، نماینده شهرداری و رییس شورای شهر صومعه سرا، روسای ادارات آموزش و پرورش، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تبلیغات اسلامی، راه و شهرسازی، مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان وجمعی از اصحاب رسانه و مسئولین و معلمین مدرسه رقیه (س) گشایش یافت.

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا همچنین تعداد بانوان هنرمند شرکت کننده در نمایشگاه را بیش از 20 نفر عنوان کرد که با فراهم آوری بیش از 300 اثرهنری و صنعت دستی در رشته های هنری رشتی دوزی، قلاب بافی، عروسک بافی، کار بانمد، شاخه زنی روی سفال، آیینه کاری، تور بافی و کاموابافی و حصیر بافی و غیره در این نمایشگاه شرکت کرده اند.

عباس زاده در ادامه حمایت از کسب و کارهای خانگی، کمک در اقتصاد و معیشت خانواده ها، حمایت از بانوان هنرمند، کمک به تولید بیشتر محصولات دستی و شناسایی و انتشار هنرها و صنایع دستی گیلانی را از اهداف این نمایشگاه دانست و نسبت به ادامه همکاری های دو مجموعه میراث فرهنگی و کتابخانه های عمومی اظهار امیدواری کرد.

گفتنی است نمایشگاه "یلدای فاطمی" از 20 الی 30 آذرماه در کتابخانه پروفسورمریم میرزاخانی میزبان عموم علاقمندان به هنر و صنایع دستی باشد.
 


كلمات كليدی : نمایشگاه صنایع دستی , کتابخانه عمومی مادر و کودک پروفسورمریم میرزاخانی , شهرستان صومعه سرا
نسخه قابل چاپ