فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در آخرین روز هفته بسیج؛

کتابخانه عمومی گوراب زرمیخ میزبان مسابقه آشپزی شد

همزمان با گرامیداشت هفته بسیج مسابقه آشپزی با همکاری مشترک کتابخانه عمومی میرزاکوچک گوراب زرمیخ و پایگاه بسیج خواهران این روستا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، همزمان با آخرین روز از گرامیداشت هفته بسیج مستضعفان و با همکاری مشترک کتابخانه عمومی میرزاکوچک گوراب زرمیخ و پایگاه بسیج خواهران مستقر در این کتابخانه، جشنواره غذا و مسابقه آشپزی با محوریت کتاب "آشپزی محلی گیلان" با حضور معاون سیاسی فرماندار شهرستان صومعه سرا، فرمانده و جمعی از کارکنان سپاه ناحیه شهرستان، رییس اداره میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی، مسئول و کارکنان بسیج خواهران گوراب زرمیخ و سایر مسئولین شهرستانی در کتابخانه عمومی این روستا برگزار شد.

در این مسابقه آشپزی که با شرکت 30 بانوی گوراب زرمیخی و با الهام از کتاب «آشپزی محلی گیلانی» برگزار شد، بیش از 50 نوع غذای محلی گیلانی طبخ و در نمایشگاهی با عنوان "جشنواره غذا " در محوطه کتابخانه در معرض دید حاضران و داوری کارشناسان تغذیه از استان خراسان رضوی قرار گرفت.

داوران این مسابقه همچنین در مرحله داوری خوراک های محلی گیلان با ابراز خرسندی از کیفیت و کمیت غذاهای آماده شده، غذاهای گیلانی را سرآمد غذاهای محلی ایران دانستند و ارتباط بین تمام مشاغل با کتابخانه را ارزشمند توصیف کردند.

فسنجان غاز، ترش تره، میرزاقاسمی، باقالی خورشت، سیرداغ محلی، آش ترش، مرغ ترش، شامی گیلانی، انواع کوکوها از جمله غذاها و کاله کباب و انواع شیرینی محلی و انواع ترشی ها از جمله دسرهایی بودند که در معرض داوری داوران مسابقه قرار گرفتند.

تقدیر از زهرا اوراز، خاطره طالقانی و مریم میرزایی بعنوان برگزیدگان این مسابقه آشپزی از سوی سپاه ناحیه صومعه سرا پایانبخش این رویداد فرهنگی در شهرستان صومعه سرا بود.

كلمات كليدی : گوراب زرمیخ , جشنواره غذا , صومعه سرا
نسخه قابل چاپ