فهرست

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با سالروز شهادت میرزاکوچک جنگلی؛

نشست کتاب خوان اختصاصی مسئولین بخش خشکبیجار برگزار شد

با حضور جمعی از دوستداران کتاب و کتابخوانی و به همت کتابخانه عمومی امام علی (ع) خشکبیجار نشست کتاب خوان مسئولین خشکبیجار با معرفی 4 عنوان کتاب برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، همزمان با سالروز شهادت میرزاکوچک جنگلی نشست کتاب خوان مسئولین شهر خشکبیجار روز پنجشنبه(10آذر) با حضور سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت، امام جمعه، بخشدار، رئیس آموزش و پرورش، شهردار، جمعی از چهره های فرهنگی این شهر، دوستداران فرهنگ و ادب گیلان و اصحاب رسانه و با معرفی4 عنوان کتاب در سالن آمفی تئاتر کتابخانه عمومی امام علی(ع) خشکبیجار برگزار شد.
در این نشست کتاب خواتن ویژه که به مناسبت صد و یکمین سالروز قیام و نهضت جنگل و با استقبال بسیار خوب مردم شهر خشکبیجار برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین امید زمانی، امام جمعه این شهر؛ ابراهیم فروحی، بخشدار خشکبیجار؛ سید فخر الدین حسینی، شهردار و علیرضا گلچین، رئیس آموزش و پرورش با معرفی کتاب های «میرزا کوچک خان» نوشته عصمت گیویان انتشارات مدرسه، «بلشویک ها در گیلان(سقوط حکومت کوچک خان) نوشته ولادیمیرگنیس، ترجمه سید جعفر مهرداد انتشارات ارشاد اسلامی، «چهار سیاستمدار ملی و متقی» اثر ابوطالب رضوی نژاد صومعه سرایی نشر گوتنبرگو « تاریخ انقلاب جنگل»، تالیف محمدعلی گیلک، نشر گیلکان در خصوص این آثار مطالبی بیان داشتند.
در ادامه این نشست اکبر رنجبر از شعرا و چهره های فرهنگی برجسته استان به سرودن اشعار خود با موضوع قیام جنگل و میرزا کوچک جنگلی پرداخت. بحث و تبادل نظر در خصوص کتاب های معرفی شده و نیز اهدای جوایزی به رسم یادبود از سوی شهردار خشکبیجار به کتابخوانان و فعالین حوزه کتاب از دیگر محورهای این نشست فرهنگی در کتابخانه عمومی امام علی(ع) این شهر بود.