فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در آخرین روز هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار؛

کتابچین در لاهیجان رونمایی شد

در مراسمی با حضور کودکان عضو کتابخانه عمومی شهید باهنر لاهیجان، طرح استانی کتابچین به منظور تامین کتاب‌های ناموجود درخواستی اعضا در کتابخانه های عمومی گیلان رونمایی و آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مراسم رونمایی از طرح استانی "کتابچین" روز پنجشنبه(۲۶ آبان) و با حضور یاسر تقوی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان، فاطمه فیلی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان، جمعی از اعضای کودک بهمراه مادران، مسئولین اداره آموزش و پرورش این شهرستان و کتابداران در کتابخانه عمومی شهید باهنر لاهیجان برگزار شد.
 
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در مراسم رونمایی از طرح "کتابچین" با تبریک هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار به همه دوستداران و علاقه مندان به فرهنگ مطالعه، یکی از مهمترین مسئولیت های نهاد کتابخانه های عمومی را ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی برشمرد.
یاسر تقوی با بیان اینکه کتابخوانی امری فطری نیست و موضوعی یادگرفتنی و اکتسابی می باشد و از مادران و پدران کتابخوان فرزندانی کتابخوان، تربیت می شود، ایجاد بخش کودک در همه کتابخانه ها را امری واجب و ضروری دانست.
گفتنی است "کتابچین" طرحی استانی است که با اجرای آن کتاب های ناموجود و درخواستی در کتابخانه های عمومی استان گیلان توسط اعضا و کتابداران تهیه و به امانت داده خواهد شد.
این طرح در مرحله اول در چهار شهرستان لاهیجان، لنگرود، رودسر و رشت آغاز و به اجرا گذاشته می شود.

تصاویر بیشتر مربوط به این خبر را در اینجا ببینید.
كلمات كليدی : رونمایی , کتابچین , کتابخانه عمومی شهید باهنر , شهرستان لاهیجان
نسخه قابل چاپ