فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا؛

بمناسبت روز کتاب، کتابخوانی و بزرگداشت مقام کتابدار برگزار شد

به همت اداره کتابخانه های عمومی و با همکاری و حضور دستگاه های فرهنگی وهمزمان با فرارسیدن روز کتاب، کتابخوانی و بزرگداشت مقام کتابدار، بزم کتاب در شهرستان صومعه سرا برگزار شد.

به همت اداره کتابخانه های عمومی و با همکاری و حضور دستگاه های فرهنگی و همزمان با فرارسیدن روز کتاب، کتابخوانی و بزرگداشت مقام کتابدار، بزم کتاب در شهرستان صومعه سرا برگزار شد.

همزمان با فرارسیدن روز 24 آبان و با حضور حجت الاسلام والمسلمین جلالی، امام جمعه شهرستان؛ سرهنگ زارع، جانشین فرماندهی سپاه ناحیه صومعه سرا؛ حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم زاده، رییس اداره تبلیغات اسلامی؛ حسین بالو، رییس اداره آموزش و پرورش و یوسف نیک انجام، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان، نویسندگان و دوستداران کتاب، جشنی با محوریت کتاب و کتابخوانی در دبیرستان دخترانه دوره اول فاطمیه(س) شهرستان صومعه سرا برگزار شد.

کتاب در دین مبین اسلام ذی قیمت است

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا جلالی، امام جمعه شهرستان صومعه سرا، با اشاره به ارزشی که دین مبین اسلام برای کتاب قائل است به تمامی مسئولان شهرستان و دانش آموزان حاضر در مراسم، توصیه کرد با حضور در کتابخانه ها و امانت کتاب هایی با مضمون و محتوای مفید دارند، همت کنند. ایشان در ادامه ضمن پرداختن به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص کتاب و تاکید ایشان بر خواندن آن، گفت: اگر هر شخصی خود را مقید به خواندن کتاب نماید آسیب های اجتماعی به حداقل خواهد رسید و شاهد بالندگی و رشد هر چه بیشتر ایران اسلامی مان خواهیم بود.

حضور در کتابخانه و مطالعه کتاب باعث ایجاد آرامش روحی و معنوی می گردد

حسین بالو، رییس اداره آموزش و پرورش با گریزی بر تاثیرات معنوی و روحی مثبت کتاب ها و آرامشی که از حضور در کتابخانه ها در انسان ایجاد می شود، گفت: ما مسئولین شهرستان باید به اتفاق خانواده های خود در کتابخانه ها حضور یافته و از نعمت وجود کتابخانه های عمومی استفاده نماییم.

ایشان در پایان سخنان خود از اقدامات فرهنگی یکساله کتابخانه های عمومی شهرستان در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تشکر و آمادگی خود و همکارانشان را جهت کمک در بحث کتاب و کتاب خوانی اعلام کرد.

کتابخانه های نوین پایگاه های اجتماعی و فرهنگی هستند که فعالیت هایشان سرویس دهنده تمامی اقشار جامعه است

آرزو عباس زاده، رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا ضمن تبریک فرارسیدن سی امین هفته کتاب و کتابخوانی و بزرگداشت مقام کتابدار و با اشاره به نقش و فعالیت های کتابخانه های عمومی نوین آن ها را پایگاه های اجتماعی و فرهنگی جهت تجمیع و خدمات رسانی به تمامی اقشار جامعه دانسته و آن ها را مراکزی که برای هر گروه سنی برنامه ویژه ای دارند معرفی کرد.

رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا در ادامه با معرفی بخش های مختلف کتابخانه های عمومی، از تمامی مسئولین شهرستان، دانش آموزان و اولیای آن ها دعوت کرد که همگی در کتابخانه های عمومی شهرستان عضو شده و از خدمات کم نظیر آن ها بهره مند شوند.

نواختن زنگ هفته کتاب و کتابخوانی، مسابقه ی طرح سوال از مضامین قرآنی مرتبط با کتاب برای دانش آموزان توسط امام جمعه شهرستان و بازدید مسئولان از کتابخانه باقرالعلوم(ع) شهرستان پایان بخش این مراسم بود.
 كلمات كليدی : هفته کتاب 1401 , شهرستان صومعه سرا
نسخه قابل چاپ