فهرست

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار صورت گرفت؛

بازدید استاندار گیلان از ساختمان در حال احداث کتابخانه مرکزی و حضور در جمع کتابداران رشت

استاندار گیلان همزمان با روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار از ساختمان در حال احداث کتابخانه مرکزی رشت بعنوان بزرگترین کتابخانه عمومی شمال کشور بازدید کرد و در جمع کتابداران کتابخانه عمومی امام حسن (ع) این شهر نیز حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان اسدالله عباسی پیش از ظهر امروز (سه شنبه24 آبان) به مناسبت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار و آغاز هفته کتاب و کتابخوابی از ساختمان در حال احداث کتابخانه مرکزی رشت بعنوان بزرگترین کتابخانه عمومی شمال کشور بازدید کرد و در جمع کتابداران کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) این شهر نیز حضور یافت و با آنان دیدار و گفت و گویی صمیمانه داشت.
استاندار گیلان درحاشیه این بازدیدکه با حضور یاسر تقوی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ هادی رحمانی، مدیرکل راه و شهرسازی استان؛ شراره کاووسی، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان؛ مسعود کاظمی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، جمعی از کارشناسان، مسئولین و دست اندرکاران پروژه کتابخانه مرکزی رشت صورت پذیرفت با تبریک روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در جمع خبرنگاران بر لزوم اشاعه فرهنگ کتابخوانی و توسعه فرهنگ مطالعه در جامعه تاکید کرد و افزود: فرهنگ مطالعه در گیلان از دیرباز سابقه درخشانی دارد و اسناد و کتب تاریخی بسیاری بعنوان گنجینه مکتوب از نیاکانمان بجا مانده که خود سند هویت این سرزمین محسوب می شود.
عباسی سرانه فضای کتابخانه ای گیلان پیش از احداث کتابخانه مرکزی رشت را حدود 27 هزار متر مربع اعلام کرد و افزود: با تاسیس این کتابخانه این عدد به حدود 32 هزار مترمربع افزایش پیدا کرده و افزون بر 250 هزار جلد کتاب را می توان در این مکان به مردم فرهنگ دوست استان و علاقمندان کتاب و کتابخوانی ارائه کرد.
وی با اشاره به افتتاح پروژه کتابخانه مرکزی رشت پیش از اتمام کار در سال گذشته، اظهارکرد: در دولت سیزدهم از محل اعتبارات ابلاغی و سفر پر خیر و برکت رئیس جمهوری به گیلان به میزان حدود 400 میلیارد ریال برای اتمام کتابخانه مرکزی رشت اختصاص یافت که  300 میلیارد ریال آن تاکنون تخصیص یافته است. وی ابراز امیدواری کرد که باقیمانده بودجه مصوب بزودی تخصیص پیدا می کند و در دهه فجر شاهد افتتاح این مرکز فرهنگی بزرگ خواهیم بود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان نیز در این بازدید ضمن ارائه گزارشی از روند پیگیری این مجموعه برای به ثمر رسیدن پروژه کتابخانه مرکزی رشت، به کارکردهای 47 گانه این مرکز برای خدمت رسانی فرهنگی به مردم شهر رشت اشاره و با بیان اینکه شهر رشت امروز محرومترین مرکز کشور به لحاظ سرانه فضای مطالعاتی است بر ضرورت اتمام هرچه سریعتر آن تاکید کرد.
یاسر تقوی نهاد کتابخانه های عمومی را مجموعه ای خدمت رسان برای مردم و پیگیر مشکلات در حوزه تامین فضاهای مطالعاتی برای دوستداران کتاب و کتابخوانی عنوان کرد.
وی در ادامه با برشمردن نیازمندی ها در مسیر افتتاح بزرگترین کتابخانه عمومی شمال کشور از استاندار گیلان خواست با پیگیری مشکلات این کتابخانه، مسیر بهره برداری از آن را هموار سازد.
گفتنی است استاندار گیلان پس از بازدید از کتابخانه مرکزی رشت با حضور در جمع کتابداران کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) در دیدار صمیمانه ای با ایشان به گفتگو نشست. اسدالله عباسی همچنین با حضور در سالن مطالعه این کتابخانه دقایقی به مطالعه یکی از کتابهای کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) پرداخت.
كلمات كليدی : استاندار گیلان , اسدالله عباسی , کتابخانه مرکزی رشت
نسخه قابل چاپ