فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با ادای احترام مسئولین اداره کل کتابخانه های عمومی گیلان و کتابداران رشت به مقام شامخ شهدا؛

برنامه های هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار در گیلان با جمع خوانی کتاب مروری بر خاطرات فرمانده نابغه در گلزار شهدای رشت آغاز شد

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی مسئولین اداره کل کتابخانه های عمومی استان و کتابداران شهر رشت با حضور در گلزار شهدای این شهر و جمع خوانی کتاب مروری بر خاطرات فرمانده نابغه به استقبال سی امین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار رفتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، همزمان با آغاز سی امین دوره هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار از امروز شنبه(21 آبان) یاسر تقوی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با همراهی معاونین، روسای ادارات، مسئولین و کارشناسان ستادی و نیز کتابداران شهر رشت با حضور در گلزار شهدای رشت، ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا و تجدید پیمان با آرمان های بلند آنان به استقبال هفته کتاب رفتند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این مراسم که در قطعه شهدای گمنام گلزار شهدای رشت برگزار شد، ضمن تبریک هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار به همه کتابداران و دست اندرکاران مجموعه کتابخانه ها، هدف از حضور در گلزار شهدا و در جمع شهدای والا مقام را تجدید پیمان و عهدی دوباره با آرمان این شهدا برای مسیر خدمت به تعهد با توجه به آنچه که در توان داریم عنوان کرد.
یاسر تقوی همچنین عمل به سیره و سبک و راه و روش زندگی شهدا را الگوی بسیار مناسبی برای رسیدن به اهداف عالی انقلابی مد نظر مقام عظمای ولایت دانست و همگان را به ادامه این مسیر دعوت کرد.
وی در ادامه با معرفی کتاب « مروری بر خاطرات فرمانده نابغه شهید مدافع حرم، مرتضی حسین‌پور (حسین قمی)» به خوانش بخش هایی از این کتاب پرداخت.
گفتنی است در ادامه هر یک از مسئولین اداره کل کتابخانه های عمومی استان و کتابداران شهر رشت با خوانش بخش از این کتاب یاد و نام این شهید گرانقدر را گرامی داشتند.
این کتاب به زندگی یکی از متفاوت‌ترین فرماندهان مدافه حرم می‌پردازد کسی که زندگی شخصی و نظامی‌اش راهنمای نسل امروز است و کمک می‌کند راه تازه‌ای به رستگاری پیدا کنند. 

تصاویر بیشتر این مراسم را اینجا ببینید.
نسخه قابل چاپ