فهرست

اخبار شهرستان‌ها

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در دیدار با کتابداران شهرستان صومعه سرا:

ایجاد بستر مناسب برای به وجود آمدن فضای گفتمان از اهداف حضور در جمع کتابداران است

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در جریان سفر یک روزه در کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) شهرستان صومعه سرا با کتابداران این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، یاسر تقوی، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان دیروز یکشنبه(۱۷ مهر) با حضور در کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) ضمن دیدار با آرزو عباس زاده چوبر، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا، مسئولین کتابخانه ها و کتابداران، از نزدیک در جریان فعالیت ها، دستاوردها، امکانات و مشکلات ایشان قرار گرفت.
 
استفاده از ظرفیت های برون مرکز و سازمان برای رسیدن به اهداف
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جریان دیدار با کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا با تشکر از زحمات کلیه کارکنان این مجموعه گفت: ضعف های ما بیشتر نازل به مشکلات سخت افزاری است و باور دارم اگر محیط کتابخانه برای کتابداران آرام باشد حتما انگیزه کار بیشتر می شود. یاسر تقوی با بیان اینکه ایجاد بستر مناسب برای به وجود آمدن فضای گفتمان از اهداف حضور در جمع کتابداران است، همدلی بیشتر میان همه دست اندرکاران مجموعه را از مهمترین اولویت های خود در دوره مدیریت جدید برشمرد و تغییر در رویکرد برای رسیدن به آینده روشن را ضروری دانست. تقوی شناخت موانع کار و ارائه راهکار برای افزایش میزان عضو، امانت کتاب، جذاب سازی کتابخانه ها، شاداب سازی، توسعه زیرساخت های مطالعه در استان و نیز مهارت افزایی کارکنان تاکید و آن را از انتظارات خود از دست اندرکاران مجموعه در همه سطوح عنوان کرد.
انتقال مشکلات به مراجع بالاتر از انتظارات ماست
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در ادامه صحبت های خود خاطرنشان کرد: رعایت شان کتابداران وظیفه مسئولین در همه سطوح است و تذکر در زمینه حرفه ای و اصلاح امور رسالت همه ما می باشد. تقوی در این دیدار خلاقیت و ارتباطات کتابداران با جامعه مخاطب و اقشار مختلف مردم را یادآور شد و گفت کتابداران بعنوان مشاورین امین می توانند کتابخانه را به مکانی جذاب برای حضور همه مردم تبدیل کنند.
به دنبال رویه کردن اتفاقات خوب و مثبت در کتابخانه ها هستیم
وی تبعیت از منویات رهبری در حوزه مطالعه کتاب و بهره مندی از خواندن، اثرات مثبت کتابخوانی و استفاده از ظرفیت های برون سازمانی و توسعه مناسبات با دستگاه های مرتبط را امری ضروری برشمرد و ایجاد دغدغه در مسئولین شهرستان در توسعه زیر ساختهای مربوط به مقوله کتاب و کتابخوانی و آشنا سازی مدیران با امر کتاب و ایجاد گفتمان عمومی در حوزه کتاب را وظیفه همگان دانست. تقوی همچنین حضور مخاطبین کتابخانه ها را در همه برنامه های فرهنگی مهم برشمرد و استفاده از ظرفیت خیرین کتابخانه ساز در بازسازی کتابخانه ها تاکید کرد. بیان دیدگاه های کتابداران و مسئولین کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا در موضوعات مختلف، پایان‌بخش این نشست بود.
گفتنی است بازدید از بخش های مختلف کتابخانه باقرالعلوم(ع) و کتابخانه پروفسور مریم میرزاخانی و دیدار با امام جمعه و فرماندار شهرستان از دیگر بخش های این دیدار یک روزه به شهرستان صومعه سرا بود.

تصاویر بیشتر مربوط به این خبر را اینجا ببینید.
كلمات كليدی : شهرستان صومعه سرا , دیدار با کتابداران , دیدار با مسئولین , مدیر کل
نسخه قابل چاپ