فهرست

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با آغاز هفته ازدواج و به میزبانی کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) رشت؛

کارگاه آموزشی«ازدواج بارویکرد خود مراقبتی» برگزار شد

به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (ع) و با همکاری کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) و مرکز بهداشت شهرستان رشت، کارگاه آموزشی ازدواج بارویکرد خود مراقبتی ویژه بانوان در سالن اجتماعات این کتابخانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، کارگاه آموزشی"ازدواج بارویکرد خود مراقبتی" ویژه بانوان به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی (ع) وحضرت فاطمه (ع) روز چهارشنبه (8تیر) و همزمان با آغاز هفته ازدواج به میزبانی کتابخانه امام حسن مجتبی (ع) و با همکاری مرکز بهداشت شهرستان رشت برگزار شد.
هاجر مرادی دوست، کارشناس ارشد روانشناسی مرکز بهداشت شهرستان رشت در این کارگاه آموزشی که به منظور آشنایی بانوان با مسائل ازدواج موفق برگزار شد، به مباحث کلیدی ازدواج در دوران قبل از ادواج و دوران آشنایی زوجین و خانواده ها پرداخت.
این کارشناس ارشد روانشناسی با اشاره به شکل ازدواج های سنتی در دوران گذشته، آداب و رسوم و سنت های گذشتگان را دارای مزایا و معایب گوناگونی دانست و آشنایی اولیه زوجین پیش از ازدواج با روش های مورد قبول را موجب تشکیل صحیح بنیان خانواده و استحکام آن عنوان کرد.
هاجر مرادی دوست همچنین اضافه کرد: در صورتی که دوران آشنایی به درستی سپری شود ازدواج ماندگار و زندگی مشترک لذت بخش خواهد بود و از این رو از آشنایی تا ازدواج دوران بسیار مهمی محسوب می شود و دارای اهمیت بسیاری است.
وی در ادامه با برشمردن اصول گفتگو در ازدواج، هدفمند بودن مکالمه، انتخاب مکان مناسب، انتخاب دقیق کلمات، تفاهم و قرارداد بستن را از مهمترین محورهای آن برشمرد. مرادی دوست همچنین با بیان اینکه اختلاف سنی بیش از 10 سال برای شکل گیری یک ارتباط موفق و آغاز زندگی نامناسب است، لذت بردن از زندگی، برقراری ارتباط خوب و مفید را از معیارهای ازدواج موفق و سالم برشمرد.
گفتنی است در پایان این کارگاه آموزشی، کتابهای «ازدواج بدون شکست»، «مشاوره ازدواج»، «پیام ها مهارتهای ارتباطی»، «زندگی خود را دوباره بیافرینید» و «ماندن در وضعیت آخر» توسط این کارشناس روانشناسی برای شرکت کنندگان در نشست معرفی شد.
 
نسخه قابل چاپ