فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به میزبانی کتابخانه های شهرستان صومعه سرا؛

کارگاه آموزشی نحوه برنامه ریزی برای اوقات فراغت دانش آموزان در صومعه سرا برگزار شد

به میزبانی کتابخانه پروفسورمریم میرزاخانی و با همکاری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و بنیاد علمی آموزشی قلم چی صومعه سرا، کارگاه آموزشی نحوه برنامه ریزی برای اوقات فراغت دانش آموزان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، به میزبانی کتابخانه پروفسورمریم میرزاخانی و با همکاری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و بنیاد علمی آموزشی قلم چی صومعه سرا، کارگاه آموزشی نحوه برنامه ریزی برای اوقات فراغت دانش آموزان برگزار شد.

دانش آموزانی موفق، تابستان پرتلاش همراه با برنامه ریزی را سپری می کنند
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا در ابتدای این نشست که به منظور بررسی راه های ایجاد فرصت در تعطیلات تابستانی دانش آموزان مدارس برگزار شد، ضمن تشکر از حضور مربیان آموزشی و پشتیبانان موسسه آموزشی قلم چی، این کارگاه های آموزشی را فرصتی مناسب برای برنامه ریزی دقیق برای اجرای برنامه های متنوع فرهنگی با همکاری موسسه قلم چی ارزیابی کرد.
آرزو عباس زاده، با بیان اینکه نباید اجازه ندهیم روزهای طولانی تابستان به بطالت سپری شود گفت: تجربه نشان داده است که دانش آموزانی موفق خواهند بود که تابستان پرتلاش همراه با برنامه ریزی را سپری کرده باشند.
وی همچنین به نگرانی های والدین و دغدغه آن ها در تعطیلات تابستانی و آغاز زمان اوقات فراغت فرزندانشان اشاره کرد و از والدین دانش آموزان درخواست کرد که جهت برنامه ریزی اصولی برای اوقات فراغت از افراد متخصص این کار بهره ببرند.
عباس زاده در پایان نتایج بدست آمده از این کارگاه را مثبت دانست و افزود: دانش آموزان در این برنامه آموزشی اصول برنامه ریزی برای اوقات فراغت خود را آموختند.
برنامه ریزی جهت استفاده از اوقات فراغت همان سرمایه گذاری علمی است
نماینده موسسه علمی و آموزشی قلم چی شهرستان صومعه سرا نیز در ادامه این نشست با اشاره به فرصت روزهای تعطیل تابستان، برنامه ریزی درست تحصیلی به نحوی که هم بخش تحصیل و هم بحث استراحت در آن لحاظ شود را برنامه ای ایده آل دانست.
محمد امیر تعالی پسند وجود تفاهم نامه بین این بنیاد و کتابخانه های عمومی را فرصتی طلایی برای دانش آموزان دانست که می بایست از این فرصت به نحو احسن استفاده کنند.
وی به نقش فضای مجازی در دورکردن دانش آموزان از فضای درس و کتاب اشاره کرده و خواستار استفاده معقول و نظام مند از آن فضا توسط دانش آموزان با نظارت والدین شد.
سنجش توانایی تحلیلی دانش آموزان با چند سوال ساده از درس ریاضی، تعریف برنامه ریزی، اوقات فراغت، آشنایی با برنامه متعادل،اشاره به اهمیت برنامه آموزش مذهبی و پرورش روح با قرائت قرآن و پرورش جسم با ورزش در کنار برنامه تحصیلی، و معرفی مجله "آزمون" از جمله مباحث و سرفصل های این کارگاه آموزشی بود.


 كلمات كليدی : صومعه سرا , کارگاه آموزشی
نسخه قابل چاپ