فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به میزبانی کتابخانه امام حسن مجتبی (ع) رشت؛

نشست روشنگری اهداف انقلاب اسلامی ویژه بانوان برگزار شد

به مناسبت سی و سومین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) و قیام 15خرداد و با حضور جمعی از بانوان، نشست روشنگری اهداف انقلاب اسلامی به میزبانی کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) رشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، نشست روشنگری اهداف انقلاب اسلامی روز سه شنبه (17 خرداد) به مناسبت سی و سومین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) و قیام 15خرداد و با حضور و سخنرانی کبری مرادی، مبلغ و هادی سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و استقبال
جمعی از بانوان علاقمند به حوزه انقلاب اسلامی به میزبانی کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) رشت برگزار شد.
کبری مرادی، مبلغ و هادی سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در این نشست که به منظور تبیین شخصیت سیاسی و اجتماعی امام راحل می پرداخت ضمن بیان ویژگی‌های فردی و عوامل مؤثر بر شکل گیری شخصیت امام خمینی (ره) ایشان را یکی از تأثیرگذارترین شخصیت‌های سیاسی و مذهبی در تاریخ معاصر کشور و جهان برشمرد.
مبلغ و هادی سیاسی با بیان اینکه نمی توان نقش برجسته امام راحل را در هدایت نهضت انقلابی مردم ایران و تشکیل حکومت اسلامی نادیده گرفت گفت: امام خمینی (ره) از ویژگی‌های شخصیتی منحصر به فردی برخوردار بودند که ایشان را تبدیل به مصداق بارز فرمایش امام صادق (ع) کرده بود که فرمودند: «مردم را با اعمالتان دعوت کنید نه تنها با زبانتان».
مرادی اضافه کرد: حضرت امام همچنین با ویژگی‌های بارزی همچون ساده زیستی، اخلاق نیکو، تکامل و رشد مستمر، برنامه ریزی و نظم در امور روزمره الگوی مناسبی به جوانان ارائه کردند.
وی تقید به نماز اول وقت، انس با قرآن و مداومت بر خواندن ادعیه، روحیه امیدوار و خستگی ناپذیری، شجاعت و آرامش خاطر، تقید به انجام ورزش روزانه را از ویژگیهای بارز امام خمینی عنوان کرد.
این مبلغ و هادی سیاسی، اجتماعی و فرهنگی امام را بواسطه رهبری بی نظیر سیاسی ایشان جزو شخصیت های برجسته قرن گذشته دانست که این نوع نگاه سیاسی ایشان تحت تاثیر عوامل گوناگونی چئون خانواده، شرایط تاریخی خمین و سپس قم، و کل ایران و آموزه های علمی، سیاسی و اخلاقی ایشان تقسیم بندی کرد.
کبری مرادی در ادامه این نشست با اشاره به نحوه وقوع و علل و عوامل مهم بروز قیام خونین 15 خرداد، این حرکت انقلابی را نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد.
 


نسخه قابل چاپ