فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی در محوطه کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص)؛

کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا میزبان مسئولین، بانوان، کتابخوانان و کودکان شدند

کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا با برگزاری ویژه برنامه های فرهنگی به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر، دهه کرامت و هفته مبارزه با مواد مخدر و دخانیات در محوطه کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص)، میزبان برنامه های فرهنگی متنوعی با حضور و مشارکت مسئولین، بانوان، کتابخوانان و کودکان این شهرستان شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر، دهه کرامت و هفته مبارزه با مواد مخدر و دخانیات و با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد باقری ارومی، امام جمعه شهرستان آستارا؛ رامش انورزاده، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان؛ مسئولین دستگاه های مختلف اجرایی آستارا، کتابخوانان، اصحاب رسانه، جمعی از مادران و کودکان علاقمند به کتاب و کتابخوانی، برنامه های متنوع فرهنگی در محوطه کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(ص) آستارا برگزار شد.
در این برنامه های فرهنگی که با استقبال بسیار خوب دوستداران کتاب و کتابخوانی نیز مواجه شد ضمن گشایش نمایشگاه کتاب و صنایع دستی هنرمندان آستارایی، کودکان عضو کتابخانه های آستارا با اجرای سرود، یاد و نام شهدای آزادسازی خرمشهر را گرامی داشتند.
همچنین در ادامه این برنامه ها نشست کتاب خوان ویژه ای با حضور اعضای کتابخانه های عمومی آستارا، اصحاب رسانه و دوستداران کتاب در باغ ملی این شهرستان برگزار شد. برگزاری مسابقه نقاشی به مناسبت هفته جهانی مبارزه با دخانیات با موضوع "نه به سیگار" و نیز تجلیل از دختران کتاب خوان عضو کتابخانه های عمومی آستارا با مشارکت و همکاری کتابخانه های عمومی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و اداره تبلیغات اسلامی از دیگر برنامه های فرهنگی در این شهرستان بود.
کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا همچنین در ادامه فعالیت های فرهنگی خود با حضور در دفتر امام جمعه این شهرستان با حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد باقری ارومی دیدار و گفتگو کردند.
رامش انورزداه، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا در دیدار با امام جمعه این شهرستان ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های متنوع کتابداران در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی بر لزوم هم افزایی و مشارکت دیگر دستگاه ها و نهادها برای توسعه امر کتابخوانی در آستارا با حمایت امام جمعه شهرستان تاکید کرد.
امام جمعه شهرستان آستارا نیز در این دیدار ضمن گرامیداشت ایام، یکی از اولویت های خود در زمینه بسط و گسترش فرهنگ مطالعه در شهرستان را حمایت از مجموعه کتابخانه های عمومی در قالب معرفی آثار فاخر ادبی توسط کتابداران عنوان کرد. حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد باقری ارومی، معرفی 7عنوان کتاب در طول برگزاری نمازهای جماعت و جمعه هفته توسط مشاورین امین این حوزه را در ایجاد علاقمندی بیشتر مردم به کتاب بسیار موثر و دارای ثمرات بسیار خوبی عنوان کرد.
حجت الاسلام ارومی ترغیب نمازگزاران برای عضویت در کتابخانه و تشریح و تبیین مسئوله مهم کتابخوانی را از دیگر برنامه های خود برای توسعه فرهنگی شهرستان برشمرد.
گفتنی است کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا پیش از این نیز با برگزاری ده ها برنامه فرهنگی در مناسبت های مختلف کتابخوانان را در این محیط فرهنگی گردهم آورده اند.
تصاویر بیشتر را از اینجا مشاهده فرمایید.

 
كلمات كليدی : آستارا , برنامه فرهنگی
نسخه قابل چاپ