فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا؛

نشست کتاب خوان فرماندهان سپاه در صومعه سرا برگزار شد

به همت اداره کتابخانه های عمومی صومعه سرا و با همکاری مشترک دفتر امام جمعه و سپاه ناحیه این شهرستان روز دوشنبه(2خرداد) نشست کتاب خوان کارکنان سپاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، نشست کتاب خوان فرماندهان سپاه روز دوشنبه(2خرداد) و به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت و پایداری با حضور حجه الاسلام والمسلمین محمد مهدی راشدی نوری، امام جمعه شهرستان صومعه سرا؛ آرزو عباس زاده، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان؛ سرهنگ پاسدار جلیل زارع، جانشین فرماندهی سپاه ناحیه صومعه سرا در دفتر امام جمعه شهرستان برگزار شد.

فرهنگ مقاومت و پایداری غنیمتی بزرگ است که باید آن را حفظ کرد
امام جمعه شهرستان صومعه سرا در ابتدای این نشست ضمن تشکر از مجموعه کتابخانه های عمومی جهت ایجاد تمایل به کتاب خوانی در بین همه اقشار، کتاب خوانی را توصیه دین و توصیه رهبر معظم انقلاب دانست و بر لزوم گسترش فرهنگ مطالعه در بین جوانان و کودکان تاکید کرد.
حجه الاسلام والمسلمین محمد مهدی راشدی نوری کتاب های بخش دفاع مقدس و حوزه مقاومت و پایداری را گنجینه های ارزشمندی و میراث گرانسنگ تاریخ ایران اسلامی دانست که باعث آشنایی نوجوانان و جوانان با فرهنگ جبهه و شهادت می شود.
وی در ادامه به الگوبرداری دانشکده های نظامی جهان از نحوه دفاع و مقاومت و پیروزی رزمندگان ایران در برابر تهاجم دشمن با دست خالی اشاره و گفت: آشنایی با فرهنگ مقاومت و پایداری غنیمتی است که باید آن را حفظ کرد و به نسل های بعد منتقل کرد.

ایجاد بخش ویژه دفاع مقدس کتابخانه های عمومی صومعه سرا
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا نیز در ادامه این نشست با اشاره به بخش های مختلف کتابخانه های عمومی شهرستان، بخش دفاع مقدس را حاوی کتاب های غنی و کاملی از تاریخ دفاع مقدس دانست و از کارکنان سپاه پاسداران این شهرستان جهت حضور و مطالعه این منابع ارزشمند دعوت کرد.
آرزو عباس زاده همچنین در این نشست از سرگیری تمامی فعالیت های فرهنگی کتابخانه ها و بازگشایی این مجموعه فرهنگی پس از دو سال فعالیت محدود اشاره و حمایت بیشتر مسئولین، نیک اندیشان و اعضای انجمن کتابخانه ها را از این مجموعه جهت بالابردن کیفیت برنامه ها درخواست کرد.

کتابخانه های عمومی غنی از برکات و نعمات انقلاب هستند
جانشین فرماندهی سپاه ناحیه شهرستان صومعه سرا نیز در ادامه فعالیت های کتابخانه های عمومی را اتفاقی زیبا و یکی از نعمت های انقلاب دانست که باعث پرورش نسل بالنده انقلابی می شوند.
سرهنگ پاسدار جلیل زارع همچنین از افزایش همکاری در برنامه های مناسبتی با کتابخانه های عمومی شهرستان خبر داد و افزود: کتابخانه های عمومی شهرستان ظرفیت بسیار خوبی برای انجام فعالیت های فرهنگی دارند.
گفتنی است این نشست فرهنگی با معرفی کتاب های "آب هرگز نمی میرد"، "خاک های نرم کوشک"، "پایی که جا ماند"، "بچه های حاج قاسم"، "من زنده ام" و "خرم ولی خونین" به ترتیب توسط توسط سرهنگ پاسدارجلیل زارع، جانشین فرماندهی سپاه ناحیه شهرستان صومعه سرا؛ محمد جعفر جعفرپور، محمد عربانی مستقیم، محمد حسن نعمتی، فاطمه فلاح و آرزو عباس زاده، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان و با تقدیر از معرفی کنندگان کتاب توسط امام جمعه شهرستان به پایان رسید.

 


كلمات كليدی : نشست کتاب خوان , شهرستان صومعه سرا
نسخه قابل چاپ