فهرست

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با برگزاری سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران؛

کتابخانه های عمومی سیار در گیلان، دستاوردهای نهاد کتابخانه ها را معرفی کردند

کتابخانه های عمومی سیار قاصدک رشت و منطقه آزاد انزلی در روزهای برگزاری سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با استقرار در اماکن عمومی شهرهای رشت و بندر انزلی به معرفی دستاوردهای نهاد کتابخانه های عمومی پرداختند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، همزمان با برگزاری سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، کتابخانه های عمومی سیار در گیلان از ابتدای بازگشایی این نمایشگاه با حضور در اماکن عمومی شهرهای رشت و بندر انزلی به معرفی دستاوردهای نهاد کتابخانه های عمومی می پردازند.

این کتابخانه های عمومی سیار که به منظور بهره مندی مردم مناطق فاقد کتابخانه عمومی در استان گیلان راه اندازی شده و به ارائه خدمات کتابخانه ای به عموم دوستداران کتاب راه اندازی شد در این ایام ضمن معرفی خدمات نوین کتابخانه ای نسبت به عضو گیری، امانت کتاب و انواع منابع کتابخانه ای می پردازند.

کتابخانه عمومی سیار منطقه آزاد بندر انزلی در روزهای برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب در تهران با استقرار در محل مصلی بزرگ شهر بندر انزلی و در جمع نمازگزاران علاوه بر معرفی خدمات متنوع این کتابخانه، به عضو گیری و امانت کتاب به نمازگزاران پرداخت.

این کتابخانه عمومی همچنین در ادامه با استقرار در اماکن عمومی شهر بندر انزلی و نیز منطقه تجاری سازمان منطقه آزاد انزلی پذیرای جمع کثیری از دوستداران کتاب و کتابخوانی از اقشار مختلف مردم و کارکنان دستگاه های خدمات رسان بود.

گفتنی است در جریان خدمات رسانی کتابخانه عمومی سیار منطقه آزاد انزلی به مردم حجت الاسلام و المسلمین سید شمس الدین حسینی، امام جمعه شهرستان بندر انزلی ضمن بازدید از این کتابخانه در جریان فعالیت های متنوع آن قرار گرفت.

امام جمعه شهرستان بندر انزلی در این بازدید با ارزیابی مثبت از اقدامات فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در توسعه و ترویج فرهنگی مطالعه در مناطق فاقد کتابخانه عمومی این فعالیت ها را نتیجه بخش عنوان کرد.

کتابخانه عمومی سیار منطقه آزاد انزلی همزمان با سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور در اسفند ماه 1394 و با حضور مسئولین نهاد کتابخانه های عمومی کشور، رئیس سازمان منطقه آزاد انزلی و مسئولین استانی به بهره برداری رسید.

غرفه نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در ورودی ۱۷ شبستان، راهروی شماره ۵ از21 لغایت31 اردیبهشت ماه پذیرای دوستداران کتاب و کتابخوانی و مشتاقان یار مهربان است.

كلمات كليدی : کتابخانه های سیار , نمایشگاه کتاب
نسخه قابل چاپ