فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار؛

کارگاه آموزشی تربیت کودک شاد در فرمانداری رودبار برگزار شد

با استقبال بسیار خوب از سوی بانوان و مادران علاقمند به مسائل تربیتی کودک، کارگاه آموزشی یکروزه تربیت کودک شاد با همکاری اداره کتابخانه های عمومی رودبار و دفتر امور بانوان و خانواده فرماندار این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری رودبار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، کارگاه آموزشی "تربیت کودک شاد" روز پنجشنبه(8 اردیبهشت) با همکاری مشترک اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار و دفتر امور بانوان و خانواده فرمانداری و نیز باحضور بنفشه فلاح، رئیس مجموعه کتابخانه های عمومی رودبار، مسئول امور بانوان فرمانداری و معاون فرماندار این شهرستان و سخنرانی سیده زهرا سلیمانی، کارشناس ارشد بالینی کودکان و نوجوانان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
کارشناس ارشد بالینی کودکان و نوجوانان در این کارگاه آموزشی یکروزه حضوری که با استقبال بسیار خوب بانوان و مادران علاقمند به مسائل تربیتی کودکان برگزار شد با اشاره به اهمیت آگاهی مادران از نحوه برخورد و برقراری ارتباط خوب با کودکان خود، فراهم کردن شرایطی که کودک در آن احساس شادی کند را از نخستین گام‌های ایجاد انگیزه موفقیت کودک حائز اهمیت دانست.
سیده زهرا سلیمانی همچنین  به روش های  مختلف پرورش کودک شاد پرداخت و بازی کردن با کودک، عشق ورزیدن به وی، در آغوش گرفتن و نوازش کردن کودکان، گوش کردن به حرفهای کودک و برقراری رابطه عاطفی چشمی را از مهمترین راه های ایجاد ارتباط دوستانه و عاطفی مادران و کودکان عنوان کرد.
این کارشناس مسائل تربیتی کودکان همچنین اجازه بروز احساسات کودکان، تقویت هوش هیجانی کودک،  واگذاری مسئولیت به کودک دهید داشتن روابط گرم خانوادگی را از موثرترین راه‌های تقویت سلامت روانی و احساسی که منجربه ایجاد حس شادی در کودک می‌شود دانست.
وی داشتن روابط گرم و صمیمی در محیط خانواده و دوری از هرگونه تنش را در ایجاد محیطی مناسب برای تربیت کودکان را موثر ارزیابی کرد.
سیده زهرا سلیمانی در پایان صحبت های خود اضافه کرد: شادی حسی است که منجر به ایجاد موفقیت و اعتماد به نفس کودک در تمامی مراحل زندگی‌ او می‌شود.