فهرست

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با آغاز طرح کتابخانه گردی به مناسبت سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی؛

امام جمعه شهرستان رضوانشهر از کتابخانه این شهر بازدید کرد

حجت الاسلام محمد مهدی نژاد در جریان بازدید از کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) این شهر ضمن تبریک فرارسیدن هجدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی گفت: دین اسلام یگانه دینی است که به کتاب و مطالعه و بحث علم آموزی و سواد اهمیت فراوانی قائل است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، حجت الاسلام محمد مهدی نژاد؛ امام جمعه شهرستان رضوانشهر در نخستین ساعات امروز سه شنبه(17 اسفند) و هجدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور ضمن بازدید از کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) رضوانشهر این روز را به کتابداران تبریک گفت.
حجت الاسلام محمد مهدی نژاد در این بازدید با تبریک با سعادت پیشوای چهارم مسلمین جهان امام سجاد(ع)، ضمن قدردانی از تلاش های همه دست اندرکاران مجموعه کابخانه های عمومی بحث مطالعه در اسلام را بحث بسیار جدی توصیف کرد.
امام جمعه شهرستان رضوانشهر با بیان اینکه کتابخوانی و علم آموزی از توصیه های موکد قرآن و رسول خداست خاطرنشان کرد: با مطالعه کتاب ما نسبت به سبک و سیره زندگی اهل البیت (ع)، تاریخ گذشتگان و انبیاء الهی آگاهی یافته و با سیره این بزرگان آشنا می شویم، به همین جهت می طلبد که جامعه ما با بحث کتاب و کتابخانه بیشتر آشنا باشند.
حجت الاسلام مهدی نژاد دین اسلام را یگانه دینی دانست که به کتاب و مطالعه و بحث علم آموزی و سواد اهمیت فراوانی قائل بوده و پیرامون علم و دانش ورود کرده است.
وی با فضای مجازی را بعنوان عامل مهم عدم گرایش جوانان به سمت و سوی مطالعه عنوان کرد و گفت: متاسفانه فضای مجازی امروز موجب دوری برخی از اقشار مردم از مطالعه شده و این موضوع می بایست توسط دست اندرکاران حوزه های فرهنگی، مسئولین، اهالی فرهنگ و ادب و اساتید حوزه و دانشگاه با جدیت دنبال و ریشه یابی شود.
امام جمعه شهرستان رضوانشهر در پایان با اریابی مثبت از اقدامات مجموعه کتابخانه های عمومی برای کلیه کتابداران، مسئولین نهاد کتابخانه های عمومی و عموم کتاب خوانان و کتاب دوستان آرزوی سربلندی و تندرستی کرد.

 
نسخه قابل چاپ