فهرست

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با فرارسیدن سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛

کتابخانه عمومی امام رضا(ع) رشت در مکان جدید بازگشایی می شود

همزمان با فرارسیدن هجدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، کتابخانه های عمومی استان گیلان ضمن استقبال از مسئولین، چهره های فرهنگی و اصحاب رسانه در طرح ملی کتابخانه گردی شاهد بازگشایی کتابخانه عمومی امام رضا(ع) رشت در مکان جدید خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، در آستانه فرارسیدن 17 اسفند و سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور، جلسه هماهنگی برگزاری برنامه های این مناسبت، با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، معاونین و مسئولین این مجموعه برگزار شد.
پریسا کرمی در این جلسه پیشاپیش ضمن گرامیداشت فرارسیدن ولادت باسعادت حضرت سیدالشهدا، امام حسین(ع) و حضرت باب الحوایج، اباالفضل العباس(ع) و روز پاسدار، توسل به ائمه معصومین را ویژگی بارز مومنین و رفع کننده گره ها و مشکلات در امور عنوان کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان همچنین با گرامیداشت روز پاسدار، ویژگی بارز این نیروی توانمند در کشور را استقامت، پشتیبانی از مردم در مقابل مشکلات و تضمین کننده اقتتدار نظام توصیف کرد.
کرمی همچنین در ادامه با تبریک فرارسیدن هجدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی کشور با برشمردن اقدامات مختلف کتابخانه های عمومی در سال گذشته، این ایام را فرصت بسیار خوبی برای دعوت از اقشار مختلف مردم برای حضور در کتابخانه ها و بازدید از فعالیت های کتابداران و بخش های مختلف این مراکز عنوان کرد.
در این جلسه ویژه که به منظور برنامه ریزی اجرای برنامه های سالروز تاسیس نهاد برگزار شد در خصوص برنامه ریزی برگزاری ویژه برنامه کتابخانه گردی در کتابخانه های عمومی منتخب استان و بهره برداری از چندین طرح عمرانی و نیز برگزاری برنامه های فرهنگی تبادل نظر و تصمیم گیری شد.
آیین بازگشایی کتابخانه عمومی امام رضا(ع) رشت واقع در چهار راه حشمت، مقابل استخر اریکه در روز پنجشنبه(19اسفند) ساعت9 صبح، افتتاح بخشVIP  کتابخانه عمومی میرزاکوچک جنگلی رشت، تقدیر از برگزیدگان دومین جشنواره قصه گویی پدربزرگ ها و مادربزرگ ها، تقدیر از خیرین شاخص استان، تقدیر از عضو پیشکسوت و کوچک‌ترین عضو کتابخانه میرزاکوچک‌جنگلی، اعلام اسامی برگزیدگان مسابقه نقاشی شخصیت محبوب کتاب، تقدیر از مدیریت و کارکنان پایگاه شماره 3 آتش‌نشانی رشت و استقرار ایستگاه سلامت با همکاری شبکه بهداشت شهرستان رشت در محل اجرای این برنامه ها در کتابخانه عمومی میرزاکوچک جنگلی رشت در روز پنجشنبه از مهمترین برنامه های بزرگداشت سالروز تاسیس نهاد خواهد بود.
همچنین اجرای طرح کتابخانه گردی با حضور مسئولین استانی و شهرستانها، شخصیت های مذهبی، چهره های فرهنگی، هنری، ورزشی و اصحاب رسانه در کتابخانه های عمومی منتخب استان از دیگر برنامه های در این روزها پیشبینی شده است. 
گفتنی است استان گیلان هم اکنون دارای 101 باب کتابخانه عمومی شامل85 کتابخانه عمومی نهادی و16 کتابخانه مشارکتی و مستقل در17 شهرستان استان گیلان است.