فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور فرماندار و چهره های فرهنگی؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بندرانزلی برگزار شد

با هدف بررسی وضعیت، مشکلات و اقدامات انجام شده در حوزه گسترش فرهنگ مطالعه، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بندرانزلی با حضور سرپرست فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی روز پنجشنبه (28 بهمن) به ریاست امیر جانبازی، سرپرست فرمانداری و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان؛ نجمه فکوری سنگاچین، رئیس اداره کتابخانه های عمومی بندر انزلی؛ نریمان یوسفی، رئیس اداره آموزش و پرورش؛ فرهاد رحمان زاده، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ آرمین صافدل، مسئول گروه تو هم بخوان، عضو فرهنگی انجمن و فعال اجتماعی؛ لیلا پور رزاز، عضو فرهنگی انجمن؛ مه سیما نصیری، عضور فرهنگی شورا، نماینده امام جمعه شهرستان در امور فرهنگی، مسئولین کتابخانه های عمومی بندر انزلی و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
جانبازی: بندر انزلی می تواند به قطب فرهنگی ایران تبدیل شود
فرماندار شهرستان بندرانزلی در ابتدای این جلسه ضمن اشاره به جایگاه والای امر کتاب و کتابخوانی و لزوم نهادینه شدن این فرهنگ در جامعه، بویژه در بین جوانان و نوجوانان، کتابخانه های عمومی را محیطی بسیار مناسب برای استفاده علاقمندان به موضوع کتاب دانست.
امیر جانبازی با بیان اینکه فرهنگ مطالعه بدون توجه به این حوزه گسترش نیافته و جامعه از آن نفعی نخواهد برد افزود: شهرستان بندر انزلی با داشتن 7 باب کتابخانه عمومی یکی از مناطق توسعه یافته استان در این حوزه است که در صورت هم افزایی مسئولین، چهره های فرهنگی، نویسندگان، ناشرین و نخبگان جامعه می تواند به قطب فرهنگی در ایران تبدیل شود.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بندر انزلی همچنین با استقبال از اجرای طرح های خلاقانه در این شهرستان به منظور ایجاد پویایی و نشاط فرهنگی، راه اندازی اتوبوس سیار در سطح شهر با همکاری شهرداری و اداره کتابخانه های بندرانزلی، ایجاد دیوارنگاره از کتابهای مولفان بومی منطقه و ساخت و نصب سردیس فرهنگی از شاعران نویسندگان و مشاهیر شهرستان با کیفیت مطلوب را بسیار مهم و اثرگزار دانست.
فکوری: پیشرفت59 درصدی پروژه کتابخانه عمومی آبکنار
رئیس اداره کتابخانه های عمومی بندرانزلی نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان یکی از مهمترین برنامه های این مجموعه را پیگیری اتمام پروژه کتابخانه عمومی آبکنار عنوان کرد.
نجمه فکوری سنگاچین با بیان اینکه این کتابخانه پس از تخریب سازه بر اثر بارش برف سنگین در بهمن ماه سال 1392 با پیگیری های کتابخانه های عمومی و تخصیص اعتبارات در حال احداث است، از پیشرفت فیزیکی 59 درصدی این کتابخانه خبرداد و بر لزوم تخصیص اعتبار مناسب برای اتمام آن تاکید کرد.
فکوری همچنین بخش اعظم مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان را ناشی از کمبود منابع مالی بویژه اختصاص سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی از درآمدهای شهرداری دانست و خواستار توجه بیشتری از سوی شهرداری بندر انزلی به این حوزه شد.
گفتنی است در ادامه این نشست هریکی از اعضای انجمن ضمن ارائه پیشنهادات، به بیان دغدغه های خود در زمینه کتاب و کتابخوانی پرداختند.

 
كلمات كليدی : جلسه انجمن بندر انزلی , کتابخانه آبکنار , فرمانداری بندر انزلی
نسخه قابل چاپ