فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به منظور بررسی و رفع مشکلات؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا برگزار شد

رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا در جلسه انجمن این شهرستان گفت: کتابداران کتابخانه های عمومی در دوران فراگیری بیماری با پیش بینی و اجرای برنامه های متعدد سعی در استمرار پویایی این مراکز کرده و ارتباط دوسویه با اعضا را ادامه دادند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جلسه انجمن کابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا روز  یکشنبه (24 بهمن) با حضور محمد حیدری، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی شهرستان صومعه سرا؛ آرزو عباس زاده چوبر، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان؛ مجتبی حسین زاده، رییس شورای اسلامی شهر صومعه سرا؛ سید هاشم میربهاری، رییس دانشکده فنی این شهرستان؛ وحید علی نیا، رییس شورای اسلامی گوراب زرمیخ، مسئولین کتابخانه ها، چهره های فرهنگی و اصحاب رسانه در فرمانداری صومعه سرا برگزار شد.
قدردانی حیدری از عملکرد موفق کتابخانه های عمومی در دوران کرونا
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی شهرستان صومعه سرا در این جلسه با اشاره به مزیت های کتاب خوانی در حذف آسیب های اجتماعی بویژه در دوران کرونا به نقش موثر کتابخانه ها در برنامه ریزی موفق در زمینه اجرای برنامه های فرهنگی و خلاقانه به منظور دسترسی آسان مردم به کتاب پرداخت.
محمد حیدری همچنین بازدید خود از کتابخانه مرکزی شهرستان در ایام الله دهه فجر را یادآور شد و ضمن تشکر از زحمات کتابداران شهرستان صومعه سرا فضای این مجموعه را برای حضور پرنشاط و امن کودکان و نوجوانان مناسب و بسیار خوب توصیف کرد.
عباس زاده: دغدغه مندی کتابداران در ایجاد دسترسی آسان مردم به کتاب
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا در این جلسه ضمن تبریک فرارسیدن میلاد باسعادت امیر مومنان حضرت علی(ع)، آن حضرت را اسوه صبر و استقامت و مردانگی توصیف و معرفی سبک و سیره زندگی اجتماعی، سیاسی و فرهنگی امام را از رسالت های کتابخانه ها دانست.
آرزو عباس زاده همچنین در گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی در دوران فراگیری بیماری کرونا پرداخت و به اجرای برنامه های مختلف فرهنگی، کارگاه های آموزشی و معرفی کتاب های متنوع اشاره کرد.
وی دغدغه مندی کتابداران در ایجاد دسترسی آسان مردم به کتاب را از مهمترین ابعاد کار در این مجموعه برشمرد و خاطرنشان کرد: کتابداران کتابخانه های عمومی در دوران فراگیری بیماری با پیش بینی و اجرای برنامه های متعدد سعی در استمرار پویایی این مراکز کرده و ارتباط دو سویه با اعضا را ادامه دادند.
ساخت تندیس کتاب بزودی در پارک کودک صومعه سرا نصب می شود
مجتبی حسین زاده، رییس شورای اسلامی شهر صومعه سرا نیز در ادامه این نشست به اقدامات مجموعه شورای اسلامی و شهرداری در حوزه های فرهنگی اشاره و از برنامه ریزی جهت ساخت تندیس کتاب در پارک شهر صومعه سرا خبر داد.
میربهاری: کودکانمان را به مطالعه کتاب عادت دهیم
رییس دانشکده فنی صومعه سرا، حضور کودکان در کتابخانه ها را امید بخش خواند و خانواده ها را تشویق به ایجاد فرهنگ مطالعه در کودکی کرد.
سید هاشم میربهاری در ادامه با اشاره به نقش خانواده ها به ایجاد عدات مطالعه در کودکان از سنین کم گفت: جوانانی که وارد دانشگاه می شوند اگر از کودکی با مطالعه کتاب انس بگیرند در دوران تحصیلات عالی مشکلات کمتری برای خود و دانشگاه ها ایجاد می کنند.
گفتنی است شهرستان صومعه سرا هم اکنون دارای 7باب کتابخانه عمومی نهادی و مشارکتی است.نسخه قابل چاپ