فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به میزبانی کتابخانه عمومی خاتم الانبیا(ص) رشت؛

دوره آموزشی اوریگامی ویژه بانوان برگزار می شود

به میزبانی کتابخانه عمومی خاتم الانبیا(ص) رشت و با اعطای گواهینامه بین المللی، دوره آموزشی اوریگامی ویژه بانوان با همکاری مشترک ادارات کل کتابخانه های عمومی گیلان و فنی و حرفه ای استان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، دوره آموزشی اوریگامی ویژه بانوان به منظور آشنایی علاقمندان به این هنر، به صورت رایگان و برای بانوان رده سنی بالای 12 سال در کتابخانه عمومی خاتم الانبیا(ص) رشت برگزار می شود.
علاقه‌مندان برای ثبت‌نام در این دوره آموزشی می‌توانند از امروز لغایت15 بهمن سال جاری درخواست خود را از طریق شماره تماس 33233319 به دست اندرکاران برگزاری کارگاه در این کتابخانه اعلام و در این دوره شرکت کنند.
اعطای گواهینامه آموزشی بین المللی به هنرجویان از سوی اداره کل فنی و حرفه ای استان از مزایای شرکت در این دوره آموزشی خواهد بود.
گفتنی است دوره های آموزشی مهارت آموزی در رشته های مختلف هنری، فنی و مهندسی از این پس بصورت رایگان ویژه اعضای کتابخانه های عمومی و با همکاری مشترک ادارات کل کتابخانه های عمومی گیلان و فنی و حرفه ای استان در کتابخانه های عمومی سراسر گیلان ادامه خواهد داشت.
اوریگامی یا «هنر کاغذ و تا» یکی از کاردستیهای محبوب ژاپنی است که امروزه در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد. هدف این هنر آفریدن طرح‌های جالب از کاغذ با کمک تاهای هندسی است. معنای لغوی این واژه در زبان ژاپنی «تا کردن کاغذ» است و تمام مدل‌های کاغذ و تا را دربردارد، حتی آنهایی که ژاپنی نیستند. اوریگامی فقط از تعداد کمی از تاهای گوناگون استفاده می‌کند، ولی همین تاها می‌توانند به روش‌های گوناگونی ترکیب شوند تا طرحهای متفاوتی ایجاد کنند. به‌طور کلی، این طرحها با یک برگ کاغذ مربع شکل آغاز می‌شود، که هر روی آن ممکن است به رنگ متفاوتی باشد و بدون بریدن کاغذ و بدون استفاده از چسب یا دوخت ادامه می‌یابد. اوریگامی روش ارائه اشکال است، که عمدتاً با خم کردن ماده مورد استفاده کاغذ حاصل می‌شود.
كلمات كليدی : اوریگامی
نسخه قابل چاپ