فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به میزبانی کتابخانه امام حسن مجتبی(ع) رشت؛

کتاب «مقابله با پیمان شوم» توسط همسران نیروی انتظامی جمع خوانی شد

جمع خوانی کتاب «مقابله با پیمان شوم» نگاهی داستانی به روزگار پیامبراسلام (ص) توسط همسران نیروی انتظامی درهفته وحدت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، به میزبانی کتابخانه امام حسن مجتبی (ع) درهفته وحدت در سالن اجتماعات کتابخانه، کتاب «مقابله با پیمان شوم» توسط همسران نیروی انتظامی، جمع خوانی شد.

«کتاب مقابله باپیمان شوم» نوشته داوود امیریان می باشد که توسط انتشارات موسسه فرهنگی خراسان درسال 1399منتشر شده است و دارای 198صفحه می باشد.

این کتاب به وقایع سال های پایانی زندگی پیامبراسلام (ص) اختصاص دارد. نویسنده این قسمت را با داستان خیانت یهودیان بنی نصیر درمدینه و اخراج آنان از این شهر، با پیمانی که با پیامبر بسته بودند آغاز می کند. رویکرد نویسنده برای ارائه شرحی دقیق و مستند از این واقعه تاریخی، هوشمندانه است. او نگاه خواننده را به درون طایفه بنی نضیر هدایت می کند و با استفاده از فضاسازی و تنظیم دیالوگ سازی بجا و موثر، ریشه های بغض و کینه یهودیان مدینه را به رسول خدا(ص) و مسلمانان نشان می دهد .

درفصل دیگری از این جلد، روایتی شیرین و خواندنی از جنگ خندق ارائه شده است. نویسنده کتاب در ارائه داستان جنگ خندق، نگاهی دوسویه دارد به این معنا که تنها به شرح وقایع روی داده درجبهه اسلام نمی پردازد بلکه می کوشد به انعکاس شرایط حاکم برسپاه مشرکان و تردیدها و توهم های حاکم برآن، اشاره می کند و از این رهگذر نقش ایمان را در پیروزی مسلمانان در مقابل سپاه انبوه دشمنان به خواننده نشان دهد.

فصل های پایانی کتاب به واپسین ماه های حیات رسول خدا(ص) و وقایعی که دراین مدت روی داده است اختصاص دارد.

نویسنده هنرمندانه آخرین لحظات عمر پیامبر خدا(ص) را به تصویر کشیده است و به ویژه شرح داستان گونه وی از نگرانی حضرت فاطمه (س) در روزهای پایانی عمر پدر بزرگوارش و سپس وقایعی که بعد از رحلت پیامبر اکرم (ص) روی می دهد متاثرکننده و درعین حال تاثیرگذار است.
 

كلمات كليدی : جمع خوانی , کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) رشت
نسخه قابل چاپ