فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت ایام فاطمیه، واقعه تاریخی 9دی و سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی؛

کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) رشت میزبان نشست روشنگری شد

به مناسبت ایام فاطمیه، واقعه تاریخی 9دی و سالروز شهادت سردار سرافراز سپاه اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و به میزبانی کتابخانه امام حسن مجتبی (ع) رشت نشست روشنگری باسخنرانی یکی از کارشناسان مسائل دینی و حوزه انقلاب و با حضور جمعی از بانوان عضو این کتابخانه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، نشست روشنگری به مناسبت ایام فاطمیه، واقعه تاریخی 9دی و سالروز شهادت سردار سرافراز سپاه اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی با سخنرانی کبری مرادی، یکی از کارشناسان مسائل دینی و حوزه انقلاب؛ فرزانه ایمانی، مسئول کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) رشت، جمعی از بانوان عضو این کتابخانه و کتابداران در سالن فعالیت های جنبی کتابخانه برگزار شد.
کارشناس مسائل دینی و حوزه انقلاب اسلامی در این ویژه برنامه فرهنگی با اشاره به وقایع شهادت حضرت فاطمه زهرا (علیهاالسلام)، یکی از بارزترین جلوه های شخصیتی آن حضرت را حمایت از حضرت علی (علیه السلام) به عنوان امام و ولی امر زمان خود عنوان کرد.  
کبری مرادی همچنین با بیان اینکه وقایع و ناآرامی‌های پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ که در تاریخ انقلاب به عنوان فتنه یا جریان فتنه شناخته می شود در حماسه 9دی خنثی شد گفت: حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورایی مردم حماسه ساز و ولایتمدار ایران اسلامی در این راهپیمایی، بعنوان نقطه عطفی در تاریخ انقلاب و برگ زریّن دیگری در افتخارات مرد و زن ایرانی به ثبت رسید.
وی حماسه 9 دی را نماد عزّت، استقلال و بصیرت ایرانیان عنوان کرد که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ایستاده و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دین آنها بایستد در برابرتمام دنیای آنها خواهند ایستاد.
مرادی در ادامه افزود: روز نهم دی ماه در تاریخ انقلاب اسلامی با عنوان روز «بصیرت» تبدیل به یوم الله و ماندگار شد و در این روز ماندگار و تاریخی ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی، حماسه ای دیگر آفرید و دشمنان خدا و دینش را مأیوس و نا امید ساخت و قلب امام زمان (عج) و نائب بر حقش حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (دامت برکاته) را شاد ساخت.
این کارشناس مسائل انقلاب در بخش دیگری از صحبت های خود پیرامون ابعاد مختلف شخصیت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، زندگی، حضور وی در میادین جهاد برای خدا و نحوه شهادت آن سردار پرداخت. گفتنی است در پایان این نشست ویژه کتاب "حاج قاسم سلام" به روایت حمیدرضا فراهانی از انتشارات روایت فتح در سال 1399 معرفی شد.كلمات كليدی : نشست روشنگری , کتابخانه عمومی امام حسن مجتبی(ع) رشت
نسخه قابل چاپ