فهرست

اخبار شهرستان‌ها

سرپرست فرمانداری رشت در دیدار مدیر کل کتابخانه های عمومی؛

لزوم توسعه فضای کتابخانه ای با استفاده از ظرفیت خیرین در رشت

سرپرست فرمانداری رشت با اشاره به کمبود فضای کتابخانه ای در این شهرستان، اظهار داشت: استفاده از ظرفیت خیرین در عرصه کتابخانه سازی و تجهیز کتابخانه‌ها، فرصتی طلائی برای توسعه فضاهای کتابخانه‌ای در نقاط مختلف شهرستان خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان صبح امروز یکشنبه (12 دی) و با همراهی زهرا بدن آرا، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها؛ مرتضی اکبری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت و مجید زمانداری، مسئول روابط عمومی این اداره کل با حضور در فرمانداری رشت با حمید رضا امام پناهی، فرماندار این شهرستان دیدار کرد.
فرماندار شهرستان رشت در دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با بیان اینکه مقوله کتاب و کتابخوانی در ‌سلامت جوانان و جامعه موثرند‌، گفت: اگر فرهنگ کتابخوانی در شهرستان رشت شکوفا شود، به توسعه و پیشرفت این شهرستان منجر می‌شود، نهادهای فرهنگی متولی ترویج مطالعه باید با هم‌افزایی و همکاری مشترک گام‌های محکم‌تری در این زمینه بردارند.
سرپرست فرمانداری رشت با تاکید بر لزوم تسریع روند تکمیل پروزه های در دست احداث کتابخانه ها بویژه پروژه کتابخانه مرکزی رشت و مسکن مهر افزود: امروز سرانه فضای مطالعاتی در شهر رشت کمتر از نیم مترمربع برای هر صد نفر است که این فضای در شان مردم رشت نبوده و بایستی برای بالا بردن فضای مطالعاتی در شهرستان تمام ظرفیت ها به کار گرفته شود.
وی با قدردانی از تلاش های بسیار ارزشمند مجموعه کتابخانه های عمومی استان گیلان در حوزه تامین زیرساخت های مطالعاتی برای مردم افزود: استفاده از ظرفیت خیرین در عرصه کتابخانه سازی و تجهیز کتابخانه‌ها، فرصتی طلائی برای توسعه فضاهای کتابخانه‌ای در نقاط مختلف شهرستان خواهد بود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان نیز در این دیدار ضمن تبریک انتصاب فرماندار رشت، یکی از مهمترین مقوله های فرهنگی را ایجاد زیرساخت کتابخانه‌ای در همه شهرها و مناطق مستعد استان عنوان کرد.
پریسا کرمی همچنین با بیان اینکه شهرستان رشت هم اکنون دارای 9 باب کتابخانه عمومی ثابت و سیار در شهر رشت و بخش های این شهرستان می باشد فضای مطالعاتی در این شهرستان را همچنان ناکافی عنوان کرد.
پریسا کرمی همچنین به پروژه کتابخانه مرکزی رشت اشاره و با بیان اینکه این کتابخانه هم اکنون با ۹۱ درصد پیشرفت فیزیکی در آستانه بهره برداری قرار دارد از از حمایت مسئولین شهرستان رشت و استان در این خصوص استقبال و نتایج اتمام این پروژه بزرگ فرهنگی را متوجه همه مردم گیلان دانست.
 
كلمات كليدی : دیدار فرماندار رشت , حمیدرضا امام پناهی
نسخه قابل چاپ