فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به میزبانی کتابخانه عمومی اسلام آباد؛

ویژه برنامه قصه گویی گیلکی از فرهنگ رایج در روستا برگزار شد

به میزبانی کتابخانه عمومی امام خامنه ای اسلام آباد سنگر و با حضور دوستداران ادبیات بومی، نشست مجازی قصه گویی از فرهنگ رایج در روستاها برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، ویژه برنامه قصه گویی فرهنگ بومی و محلی روستاها با حضور مرتضی اکبری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت؛ فرح رفیعی، از کارشناسان ادبیات محلی، جمعی از دوستداران کتاب و کتابخوانی و علاقمندان به ادبیات بومی روستاها بصورت مجازی در کتابخانه عمومی امام خامنه ای (مدظله العالی) روستای اسلام آباد سنگر برگزار شد.
مرتضی اکبری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رشت در ابتدای این نشست ویژه که به منظور بررسی مقوله قصه در ادبیات برگزار شد، به تاثیر قصه گویی در تربیت و آموزش نسل جدید اشاره کرد.
فرح رفیعی، از کارشناسان ادبیات بومی و محلی نیز در ادامه این نشست فرهنگی با بیان اینکه قصه گویی گیلکی موجب تقویت فرهنگ شفاهی رایج در روستا شده و موجب آشنایی نسل جدید با قصه های قدیمی می شود، یادآوری این قصه ها را برای سایرین لذت بخش توصیف کرد.
گفتنی است خوانش بخش هایی از متون کهن ایرانی و آثار ارزشمند فارسی چون حکایاتی از گلستان سعدی و خواجه حافظ شیرازی  پایانبخش این محفل فرهنگی در کتابخانه عمومی روستای اسلام آباد بود.
گفتنی است این کتابخانه عمومی از فعالترین کتابخانه های عمومی روستایی استان گیلان در برگزاری برنامه های فرهنگی بوده و در مناسبت های مختلف شاهد حضور دوستداران کتاب و کتابخوانی است.
كلمات كليدی : قصه گویی , کتابخانه عمومی اسلام آباد , ادبیات محلی
نسخه قابل چاپ