فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با تصویب چندین مصوبه؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی با حضور فرماندار این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی با حضور اسماعیل میرغضنفری، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان؛ نجمه فکوری سنگاچین، رئیس اداره کتابخانه های عمومی بندر انزلی؛ نریمان یوسفی، رئیس اداره آموزش و پرورش؛ فرهاد رحمان زاده، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ لیلا پور رزاز، عضو فرهنگی انجمن؛ مه سیما نصیری، عضور فرهنگی شوری اسلامی شهر بندر انزلی؛ آرمین صافدل، از چهره های فعال فرهنگی و مسئول گروه کتابخوانی تو هم بخوان، نماینده امام جمعه شهرستان،کتابداران و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
رئیس انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان در ابتدای این جلسه که به منظور بررسی مصوبات پیشین این انجمن و ارائه پیشنهادات جدید در حوزه رفع مشکلات و توسعه فرهنگی شهرستان بندر انزلی برگزار شد در گزارشی از پیگیری و اجراشدن مصوبات ماه های قبل خبرداد.
نجمه فکوری با بیان اینکه برگزاری جلسات انجمن با حضور چهره های تاثیرگزار شهرستان موجب حل بسیاری از موانع در مسیر توسعه فرهنگی است ضمن قدردانی از توجه و پیگیری های فرماندار بندر انزلی بر لزوم توجه بیشتر شهرداران به مقوله حمایت از مجموعه کتابخانه ها تاکید کرد.
وی همچنین ایجاد شاخصه های هنری با موضوع کتاب و کتابخوانی در سطح شهر را از خواسته های دوستداران کتاب عنوان و از شهرداری بندر انزلی خواست در این خصوص همکاری مستمری با کتابخانه ها داشته باشند.
فرماندار بندرانزلی نیز در ادامه این نشست ضمن استقبال از پیشنهاد رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در ایجاد شاخصه های هنری با موضوع کتاب در سطح شهرستان، تلفیق هنر و فرهنگ در امر ترویج کتابخوانی را تاثیرگذار عنوان کرد.
اسماعیل میرغضنفری همچنین اجرای ماده 172قانون مالیاتهای مستقیم با موضوع بخشودگی مالیات صاحبان صنایع در صورت هزینه کرد در حوزه کتاب را نیز اقدامی ارزشمند توصیف کرد و از دبیرانجمن شهرستان خواست تا در جلسات بعدی انجمن از جمعی از خیرین و صاحبان صنایع دعوت بعمل آید. گفتنی است بیان دیدگاه ها و نظرات اعضای انجمن در ادامه پایانبخش این نشست بود.
 
نسخه قابل چاپ