فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با همکاری مشترک کتابخانه های عمومی و دانشکده فنی میرزاکوچک؛

نشست کتاب خوان اساتید و دانشجویان در صومعه سرا برگزار شد

با همکاری اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا و دانشکده فنی میرزاکوچک این شهرستان و با معرفی 4 کتاب در موضوعات متنوع نشست کتاب خوان اساتید و دانشجویان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، نشست کتاب خوان اساتید و دانشجویان  با هدف گرامیداشت مقام دانشجویان با حضور آرزو عباس زاده، رئیس اداره کتابخانه های عمومی  شهرستان صومعه سرا؛ سیدهاشم میربهاری، رئیس دانشکده فنی این شهرستان، جمعی از اساتید، دانشجویان، کتابداران کتابخانه های عمومی، دوستداران فرهنگ کتاب و کتابخوانی و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات دانشکده فنی میرزا کوچک برگزار شد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا در ابتدای این نشست ویژه با اشاره به رسالت مهم کتابخانه های عمومی در ایجاد شرایط و سازوکارهای مناسب حضور اقشار مختلف مردم در کتابخانه های عمومی و همچنین در برنامه های فرهنگی این مجموعه، برگزاری نشست های کتاب خوان را برای رسیدن به این هدف عنوان کرد.
آرزو عباس زاده قشر دانشجو را از جمله فرهیخته ترین اقشار جامعه دانست و با بیان اینکه باید از ظرفیت این جوانان در حوزه های مختلف علمی، صنعتی، سیاسی و فرهنگی و اقتصادی استفاده شود، کتابخانه های عمومی را بستر مناسبی برای حضور و شکوفایی استعدادهای این عزیزان دانست.
وی همچنین اظهار امیدواری کرد نشست های کتاب خوان اقشار مختلف مردم که از این پس بصورت حضوری در شهرستان صومعه سرا برنامه ریزی و اجرا خواهد شد، موجب رشد و بالندگی بیش از پیش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در بین عموم مردم شود.
رییس دانشکده فنی میرزا کوچک جنگلی صومعه سرا نیز در ادامه این نشست در سخنانی ضمن اظهار خرسندی از ابتکار مجموعه کتابخانه های عمومی صومعه سرا در برگزاری نشست کتاب خوان ویژه اساتید و دانشجویان، این اقدام را ارزشمند و دارای آثار بسیار مثبتی برای رشد و تعالی فرهنگ مطالعه در شهرستان بویژه در بین دانشجویان عنوان کرد.
سیدهاشم میربهاری کتاب خوانی را امری ضروری برای هر جامعه ای عنوان کرد و گفت: رشد جوامع بشری با میزان کتاب خوانی هرجامعه ای نسبت مستقیم دارد.
دراین نشست ویژه که همزمان بصورت پخش زنده نیز از طریق شبکه مجازی اسکای روم دانشگاه در معرض دید عموم علاقمندان قرار گرفت، جمعی از اساتید و دانشجویان با معرفی 4 عنوان کتاب به بیان دیدگاه های خود در رابطه با موضوع این آثار پرداختند.
گفتنی است در ادامه این نشست کتاب های "چرا ملت ها شکست می خورند؟"، تالیف عجم اوغلو؛ " قابلمه را فراموش کن" تالیف هلموت واند میکر ،ترجمه ماشاالله فرخنده؛ "مدیریت زمان" تالیف برایان تریسی و " فرهنگ نامه تاریخ"، تالیف مجید میرزایی به ترتیب توسط سید هاشم میر بهاری، رییس دانشکده فنی میرزاکوچک صومعه سرا؛ علی صفر نژاد، دانشجوی این دانشکده؛ روزبه اسدی، استاد دانشگاه و محمد هادی امینی، مسئول فناوری اطلاعات این دانشکده معرفی و با دیگر دانشجویان، اساتید و کتابداران به اشتراک گذاشته شد.