فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به میزبانی کتابخانه عمومی رستم آباد و با حضور نویسنده اثر؛

کتاب راجعون بزرگ نوشته محمد میرزایی راجعونی رونمایی شد

نشست رونمایی و نقد کتاب راجعون بزرگ از آثار محمد میرزایی راجعونی، نویسنده مطرح گیلانی در کتابخانه عمومی زنده یاد فرشید احمدی رستم آباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مراسم رونمایی کتاب "راجعون بزرگ" نوشته محمد میرزایی راجعونی با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار رودبار، بنفشه فلاح، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار، رئیس فرهنگ و ارشاد، اعضای شورای شهر رستم آباد، خانواده خیر نیک اندیش زنده یاد فرشید احمدی، نویسنده اثر و علی علیزاده جوبنی، منتقد ادبی، و جمعی از شعرا و در کتابخانه عمومی زنده یاد فرشید احمدی رستم آباد برگزار شد.
در این مراسم که با خوانش بخش هایی از کتاب "راجعون بزرگ" آغاز شد، ضمن بررسی این اثر توسط منتقد در خصوص ویژگی های آن بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت و هدف نویسنده اثر در تالیف کتاب، آشنایی نسل جدید با اصل و نصب خود و ارتباط گویشی و آداب و رسوم قدیمی و تبار نامه 250ساله منطقه عنوان شد.
گفتنی است کتاب "راجعون بزرگ سرزمین قوم دربیک" منوگرافی یا همان تک نگاری با مضامین پژوهشی تاریخی و اجتماعی در راستای ارتقای فرهنگ عامه از تاریخ و تمدن ماقبل باستان منطقه رحمت آباد و شهرستان رودبار زیتون و دیلمستان (سرزمین اقوام گیل و دیلم) آغاز می شود.