فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با هدف رفع موانع و مشکلات در حوزه ترویج فرهنگ مطالعه؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا به منظور پیگیری مصوبات پیشین این انجمن، با حضور فرماندار شهرستان آستارا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا به ریاست میرسعید میرقربانی، فرماندار و رئیس  انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان و با حضور رامش انورزاده، رئیس اداره کتابخانه های عمومی آستارا، روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، میراث فرهنگی و صنایع دستی، تبلیغات اسلامی، مسئولین کتابخانه های عمومی داوود نشاطی و پیامبر اعظم (ص) آستارا، علی ابن ابی طالب (ع) لوندویل و کتابخانه عمومی ویرمونی و سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان آستارا برگزار شد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان آستارا در ابتدای این نشست با تبریک هفته کتاب و قدردانی از همکاری دستگاه های مختلف در برگزاری این رویداد مهم وتشریح اجرای برنامه های فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخوانی در سطح کتابخانه های شهرستان، یکی از مهمترین برنامه های این مراکز فرهنگی را عضویت رایگان عموم علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در این هفته عنوان کرد.
رامش انورزاده با ارائه گزارش از فعالیتها و خدمات ارائه شده در مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان بر لزوم ایجاد کتابخانه عمومی در روستای منطقه عباس آباد تاکید و خواستار بررسی کارشناسانه این موضوع از سوی شهرداری و صدور پروانه ساخت و ساز برای ادامه روند اداری این موضوع شد.
فرماندار و رئیس انجمن شهرستان آستارا نیز در ادامه این جلسه ضمن قدردانی از تلاش های رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان، مسئولین و کتابداران پرتلاش آستارا در جهت پیگیری مصوبات انجمن و اجرای برنامه های فرهنگی در هفته کتاب با همکاری سایر ادارات فرهنگی، ضمن بیان اهمیت کتاب و کتابخوانی، بر لزوم تقویت فرهنگ والای مطالعه کتاب در جامعه تاکید کرد.
میرسعید میرقربانی همچنین در ادامه از کتابخانه ها به عنوان پایگاه های علم و فرهنگ یاد کرد و گفت: سرمایه گذاری در امر فرهنگ مهمترین عامل در کاهش انحرافات اجتماعی است.
گفتنی است بیان پیشنهادات و نظرات اعضای انجمن از دیگر بخشهای این نشست بود.


كلمات كليدی : جلسه انجمن کتابخانه ها , آستارا , فرمانداری آستارا
نسخه قابل چاپ