فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به منظور بررسی و رفع مشکلات؛

نماینده مردم شهرستان فومن و شفت از کتابخانه ماسوله بازدید کرد

خلیل بهروزی فر، نماینده مردم شهرستان های شفت و فومن در مجلس شورای اسلامی، شب گذشته با همراهی جمعی از مسئولین شهرستان فومن ضمن حضور در کتابخانه عمومی آیت الله شرفی ماسوله از نزدیک در جریان فعالیت ها و مشکلات این کتابخانه قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، نماینده مردم شهرستان های شفت و فومن در مجلس شورای اسلامی، شب گذشته چهارشنبه (28مهر) و با همراهی، فاطمه دقتکار، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فومن؛ حجت الاسلام و المسلمین، محمد امین نقدی، امام جمعه شهرستان فومن، نماینده ولی فقیه در سپاه این شهرستان، فرمانده سپاه ناحیه فومن، شهردار، اعضای شورای اسلامی، روسای ادارات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و برق ماسوله با حضور در کتابخانه عمومی آیت الله شیخ محمد طاهر شرفی ماسوله ضمن دیدار با کتابدار این کتابخانه از نزدیک در جریان فعالیت ها، مشکلات و نیازهای این مرکز فرهنگی قرار گرفت.
خلیل بهروزی فر در این بازدید که به منظور رفع مشکلات فیزیکی کتابخانه صورت پذیرفت با تاکید بر رفع سریع مشکل فرسودگی سقف و برخی از بخش های تنها مرکز فرهنگی شهر ماسوله از شهردار، رئیس شورای اسلامی و مسئولین شهرستان فومن خواست تا با جذب و تخصیص اعتبار لازم و افزایش این اعتبار به میزان 4 میلیارد و 500 میلیون ریال نسب به رفع این مشکلات اقدام کنند.
نماینده مردم شهرستان فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی همچنین در ادامه این بازدید ضمن دیدار با فاطمه دقتکار، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فومن و مهری پاکدامن، مسئول کتابخانه عمومی ماسوله در خصوص نیازمندی های این کتابخانه، فعالیت ها، منابع موجود در کتابخانه و نیز شاخص های مختلف مطالعاتی در شهرستان به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.
فاطمه دقتکار، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فومن نیز در بازدید بهروزی فر از کتابخانه ماسوله با درخواست تخصیص اعتبار لازم برای بهسازی و تعمیر سقف کتابخانه ماسوله در گزارشی به اقدامات مختلف این مجموعه در دوره های گذشته برای حل این معضل اشاره کرد.
گفتنی است کتابخانه عمومی شهر تاریخی ماسوله شهرستان فومن با زیربنایی بالغ بر670 متر مربع در دو طبقه در سال 1341 تاسیس و با بهره کیری از امکانات مختلف کتابخانه ای نظیر سالن مطالعه، مخزن کتاب، بخش کودک، سالن اجتماعات و ... به عنوان تنها مرکز فرهنگی منطقه ماسوله با حضور یک کتابدار فعالیت می کند.