فهرست

اخبار شهرستان‌ها

معرفی یک کتابخانه عمومی در گیلان (10)

کتابخانه عمومی ماسال، کتابخانه ای فعال با ارائه خدماتی متنوع

کتابخانه عمومی شهدای ماسال با ارائه خدمات کتابخانه ای در محیطی شاداب توسط دو نیروی کتابدار بعنوان تنها کتابخانه این شهر شناخته می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، در بسته خبری معرفی یک کتابخانه عمومی در گیلان که به صورت هفتگی تهیه خواهد شد، سعی خواهیم کرد تا شما را با فعالترین کتابخانه های عمومی استان گیلان آشنا کرده و اقدامات مهم این مجموعه ها را مرور کنیم.
در دهمین بخش از این بسته خبری کتابخانه عمومی شهدای ماسال جهت آشنایی عموم علاقمندان به کتاب و کتابخوانی معرفی می شود.
کتابخانه عمومی شهدای ماسال، به عنوان یک مرکز فرهنگی در سال ۱۳۴۷ با زیربنایی به مساحت ۲۵۰ مترمربع در طبقه اول ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تاسیس شد.
این کتابخانه شامل بخش های مختلف از جمله بخش کودک، بخش مرجع، بخش نشریات و سالن های مطالعه مجزا برای خانم ها و  آقایان می باشد.
با همه گیری بیماری کرونا فعالیت های فرهنگی کتابخانه عمومی شهدای ماسال در فضای مجازی (اینجا) دنبال شد و این فعالیت ها شامل نشست های مجازی کتاب خوان و قصه گویی و جمع خوانی برای کودکان و نوجوانان، برگزاری نمایشگاههای کتاب و عکس، مسابقات نقاشی و کتابخوانی، برپایی نمایشگاه و معرفی کتاب در  این بستر درحال اجرا می باشد.
تبلیغات مجازی یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و تشویق اعضا جهت شرکت در جشنواره، معرفی کتابهای جشنواره، قصه گویی و نمایشگاه از این کتابها در فضای مجازی از دیگر اقدامات کتابداران کتابخانه شهدای ماسال است.
انتخاب این کتابخانه به عنوان کتابخانه برتر استانی در سال ۱۳۹۰ و کسب رتبه برتر استانی کتابدار کتابخانه در هفته کتاب سال ۱۳۹۵ از جمله افتخارات این کتابخانه عمومی بوده است.
گفتنی است شهر ماسال با جمعیتی بالغ بر 52 هزار نفر با مساحت 465 کیلومتر مربع مرکز شهرستان ماسال بوده و همه ساله پذیرای گردشگران بسیاری از سراسر کشور می باشد.

 
كلمات كليدی : معرفی کتابخانه , ماسال
نسخه قابل چاپ