فهرست

اخبار شهرستان‌ها

معرفی یک کتابخانه عمومی در گیلان (9)

کتابخانه عمومی رستم آباد، کتابخانه ای خلاق در عرصه فضای مجازی

کتابخانه عمومی زنده یاد فرشید احمدی شهر رستم آباد با بهره مندی از یک کتابدار فعال و پویا خدمات متنوع فرهنگی بسیاری را در اختیار دوستداران کتاب و کتابخوانی در محیط شاداب کتابخانه و همچنین در فضای مجازی قرار می دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، در بسته خبری معرفی یک کتابخانه عمومی در گیلان که به صورت هفتگی تهیه خواهد شد، سعی خواهیم کرد تا شما را با فعالترین کتابخانه های عمومی استان گیلان آشنا کرده و اقدامات مهم این مجموعه ها را مرور کنیم.
در نهمین بخش از این بسته خبری کتابخانه عمومی زنده یاد فرشید احمدی شهر رستم آباد جهت آشنایی عموم علاقمندان به کتاب و کتابخوانی معرفی می شود.
کتابخانه عمومی زنده یاد فرشید احمدی رستم آباد در سال ۱۳۸۶ توسط خیر نیک اندیش اهل رستم آباد با زیر بنایی به مساحت ۵۱۸ متر مربع در دو طبقه احداث و به عنوان تنها مجموعه فرهنگی شهر رستم آباد به دوستداران کتاب در این شهر اهدا شد.
این کتابخانه که پیش از انتقال به مکان جدید در منطقه دیگری از شهر رستم آباد قرار داشت، دارای بخش های مختلفی از جمله بخش مخزن، بخش کتب مرجع، بخش کتاب های کمک درسی، بخش کودک، بخش نشریات، بخش خدمات رایانه ای ، نمازخانه و سالن مطالعه مجزا برای خانم ها و آقایان می باشد.
کتابخانه شهر رستم آباد علاوه بر خدمات فرهنگی و اجتماعی در این سالها برای تامین نیازهای اطلاعاتی مردم رستم آباد و روستاهای این منطقه برنامه های فرهنگی متوعی چون قصه گویی، سرگرمی برای کودکان، نشست کتاب خوان کتابخانه ای و مدرسه ای، برنامه های مختلف مناسبتی با حضور شاعران، نویسندگان، پژوهشگران بومی و غیر بومی، جلسات سیر مطالعاتی توسط کتابداران و اعضای کتابخانه های عمومی کشور  و همچنین برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب و عکس و پوستر برگزار می کند.
همچنین با همه گیری بیماری کرونا فعالیت های فرهنگی این کتابخانه در فضای مجازی (اینجا) ادامه پیدا کرد و با اجرای برنامه فرهنگی و سرگرمی نظیر معرفی کتاب های متنوع با شیوه‌ای جذاب، نشست های کتابخوان مجازی و محافل ادبی، برگزاری برنامه های مناسبتی زنده در شبکه های اجتماعی برای ترویج فرهنگ مطالعه وکتابخوانی و همچنین اجرای طرح "پیک کتاب" توانست مانند گذشته شادابی و پویایی خود را حفظ و خدمات خود را در بستر فضای مجازی به اعضا ارائه دهد.
گفتنی است شهر رستم آباد با جمعیت بالغ بر 13 هزار و 700 نفر، در استان گیلان، شهرستان رودبار و در فاصله ۱۵ کیلومتری شمال رودبار قرار دارد.


 
عكس های مرتبط : كلمات كليدی : معرفی کتابخانه , رودبار , رستم آباد
نسخه قابل چاپ