فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با هدف غنی سازی منابع کتابخانه ای؛

شهردار تولمشهر 300 جلد کتاب به کتابخانه ابوعلی سینای این شهر اهدا کرد

شهردار تولمشهر در اقدامی ارزشمند در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و غنی سازی منابع کتابخانه ای بویژه در حوزه کودک و نوجوان، بیش از300 جلد کتاب به ارزش 100میلیون ریال به کتابخانه عمومی ابو علی سینای این شهر اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، حسن آقاجانی، شهردار تولمشهر شهرستان صومعه سرا همزمان با بازگشایی مدارس و در اقدامی ارزشمند 300 عنوان کتاب به ارزش تقریبی 100 میلیون ریال را به تنها کتابخانه این شهر اهدا کرد.
شهردار تولم شهر در مراسم اهدای این کتاب ها به کتابخانه عمومی ابو علی سینا که با حضور آرزو عباس زاده، رئیس اداه کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا و بهزاد مهدی زاده، مسئول کتابخانه ابو علی سینای تولمشهر برگزار شد، هدف از اهدای این کتاب ها به کتابخانه تولم شهر را کمک به اشاعه فرهنگ کتاب خوانی بیان کرد و گفت: هر چند مشکلاتی مانند همه گیری بیماری کرونا باعث تعطیلی فعالیت های حضوری کتابخانه ها شد اما به همت کتابداران ساعی و پرتلاش این شهرستان این موضوع تا حدود بسیار زیادی رفع و از طریق ایجاد شبکه های اجتماعی و معرفی کتاب در این بستر جبران شد.
حسن آقاجانی با بیان اینکه امروز اقبال مردم به کتاب خوانی کاهش پیدا نکرده است و مردم تشنه مطالعه هستند، به تلاش های کتابداران کتابخانه عمومی تولمشهر در سال های اخیر اشاره و اظهار امیدواری کرد روند و حمایت بیش از پیش شهرداری از گسترش برنامه های فرهنگی در کنار حمایت های مادی افزایش یابد.
آقاجانی اختصاص300 عنوان کتاب در رده های سنی کودک، نوجوان و بزرگسال به مخزن کتابخانه عمومی را موجب غنای بیشتر این مجموعه و ارائه خدمات بیشتر و مطلوبتری به مخاطبان کتابخانه عنوان کرد.
گفتنی است کتابخانه عمومی ابوعلی سینای تولمشهر بعنوان تنها کتابخانه و پایگاه مطالعه این  شهر و مناطق اطراف آن در بهمن ماه سال ۱۳۸۷ تاسیس و با ۱۵۰۰نسخه کتاب فعالیت خود را آغاز کرد.
این کتابخانه عمومی هم اکنون با گسترش منابع کتابخانه ای ارسالی از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور و جذب منابع اهدایی از سوی خیرین، نیک اندیشان و شهرداری دارای10 هزار جلد کتاب بوده و بستر مناسبی برای حضور اقشار مختلف است.عكس های مرتبط : كلمات كليدی : اهدای کتاب , صومعه سرا , تولمشهر
نسخه قابل چاپ