فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در آخرین روز از هفته دفاع مقدس؛

نشست مجازی روایتگری جنگ در رودبار برگزار شد

نشست مجازی روایتگری جنگ هشت ساله با حضور رزمنده دفاع مقدس و جمعی از مسئولین به میزبانی کتابخانه عمومی شهید هدایت درویشوند شهرستان رودبار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، نشست مجازی روایتگری دفاع مقدس دیروز سه شنبه(6مهر) همزمان با آخرین روز از گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور ندرت قاسمی، یکی از رزمندگان جنگ هشت ساله؛ بنفشه فلاح، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار؛ یوسف حسن پور، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان؛ خشنود ضیایی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودبار و نیز با استقبال جمعی از دوستداران ادبیات پایداری به میزبانی کتابخانه عمومی شهید هدایت درویشوند شهرستان رودبار برگزار شد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این نشست روایتگری با گرامیداشت یاد و نام شهدای جنگ تحمیلی با بیان اینکه دفاع مقدس برگ زرین و نقطه عطف افتخارات مردم این سرزمین است گفت: دلباختگان انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس، فصل بی بدیل و بی نظیری از ایثار، مقاومت و ایستادگی از خود به نمایش گذاشتند.
یوسف حسن پور رزمندگان دوران دفاع مقدس را بهترین راویان فرهنگ و ایثار و شهادت و مقاومت  دانست و خاطرنشان کرد: باید بتوانیم فرهنگ دفاع مقدس و مقاومت و ایثار و شهادت را نسل به نسل این انقلاب نهادینه کنیم و آثار و برکات آن را به درستی تشریح کنیم.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رودبار نیز در ادامه با تاکید بر لزوم پاسداشت همه کشانی که در راه حفظ ارمان های انقلاب و دفاع مقدس تلاش می کنند گفت: وظیفه داریم از راویان و نویسندگان این کشور که در عرصه ترویج مقاومت، ایثار و شهادت و حفظ خاطرات رزمندگان کوشش می کنند قدردانی و از آنان تجلیل کنیم.
خشنود ضیایی همچنین زبان هنر را بهترین ابزار انتقال ارزشهای دفاع مقدس به نوجوانان، جوانان و نسل امروز و آیندگان عنوان کرد که می توان از این ابزار در کنار دیگر عناصر فرهنگی در انتقال ارزش های دفاع مقدس استفاده کرد.
گفتنی است بیان خاطراتی از دوران دفاع مقدس توسط ندرت قاسمی، رزمنده جنگ هشت ساله و نیز تجلیل از این رزمنده و ایثارگر پایانبخش این نشست مجازی بود.نسخه قابل چاپ