فهرست

اخبار شهرستان‌ها

معرفی یک کتابخانه عمومی در گیلان (4)

کتابخانه عمومی خمام با سابقه بیش از نیم قرن خدمت در راه اعتلای کتاب و کتابخوانی

کتابخانه عمومی شهید بهشتی خمام با قدمتی بالغ بر پنجاه و سه سال، یکی از کتابخانه های عمومی فعال در حوزه اطلاع رسانی، تامین نیازهای اطلاعاتی و خدمات فرهنگی در استان گیلان بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، در بسته خبری معرفی یک کتابخانه عمومی در گیلان که به صورت هفتگی تهیه می شود، سعی خواهیم کرد تا شما را با فعالترین کتابخانه های عمومی استان گیلان آشنا کرده و اقدامات مهم این مجموعه ها را مرور کنیم.
در چهارمین بخش از این بسته خبری کتابخانه عمومی شهید بهشتی شهرستان خمام جهت آشنایی عموم علاقمندان به کتاب و کتابخوانی معرفی می شود.
این مجموعه فرهنگی در زمینی به مساحت ۱۹۶۰ متر مربع و زیر بنای ۵۶۰ متر مربع  توسط یکی از خَیّرین نیک اندیش این شهر (زنده یاد احمد حافظی) جهت ارائه خدمات کتابخانه ای و تامین نیازهای اطلاعاتی مردم وقف شد.
این کتابخانه شامل بخش های مختلفی از جمله مخزن کتاب، سالن مطالعه ویژه آقایان و خانم ها، بخش کودک، بخش جستجوی کتاب در بستر سامانه سامان www.samanpl.ir و سالن اجتماعات مجهز با ظرفیت اجرای برنامه های فرهنگی برای 120 نفر می باشد.
کتابخانه عمومی شهید بهشتی خمام به عنوان تنها کتابخانه شهرستان تازه تاسیس خمام هم اکنون توسط دو نیروی کتابدار و مسئول کتابخانه در دو شیفت صبح و عصر در حال ارائه خدمات کتابخانه ای به اعضا، مراجعین و عموم علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در این شهرستان است.
این مجموعه فرهنگی همزمان با فراگیر شدن بیماری کرونا و توقف اجرای برنامه های فرهنگی حضوری در سراسر کشور با ایجاد صفحه مجازی (اینجا) فعالیتهای گوناگونی در رده های سنی مختلف اعم از قصه گویی کودک و خردسال،  ایجادکانون ادبی باران خمام با حضور نویسندگان و شاعران مطرح بومی، برگزاری جشنواره غذاهای بومی و محلی، کارگاه های آموزشی، شاهنامه خوانی و ... را برای اعضاء‌ فراهم کرد.
از جمله سایر برنامه های متنوع فرهنگی کتابخانه شهید بهشتی شهرستان خمام آماده کردن نماهنگ هایی کوتاه با مضمون کتاب و کتابخوانی و عکاسی با موضوع کتاب، پرسش و پاسخهای چهار گزینه ای و اجرای طرح الو کتاب در راستای دسترسی آسان شهروندان به کتاب را می توان نام برد.
گفتنی است شهرستان خمام به عنوان یک شهرستان تازه تاسیس جهت ارائه خدمات متنوع و منحصر به فرد با جمعیتی بالغ بر 20هزارو 890 نفر، در مسیر راه ارتباطی دو شهرستان بزرگ استان گیلان، رشت و بندر انزلی واقع شده‌ است.
عكس های مرتبط : كلمات كليدی : شهرستان خمام , معرفی کتاب , کتابخانه عمومی شهید بهشتی , گیلان
نسخه قابل چاپ