فهرست

اخبار شهرستان‌ها

فرماندار رضوانشهر در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان:

كتابخانه ها در رشد فرهنگی جامعه نقش بسزايی دارند

محمود قاسمی در جلسه انجمن کتابخانه شهرستان رضوانشهر با بیان اینکه كتابخانه ها در رشد علمي و فرهنگی جامعه نقش موثر و بسزايی دارند، گفت: فعالیت در حوزه فرهنگی، سرمایه گذاری محسوب می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رضوانشهر دوشنبه (22شهریور) به ریاست محمود قاسمی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان؛ ملیحه پورخدایار، رییس اداره کتابخانه های عمومی رضوانشهر، معاونین فرماندار، شهرداران، اعضای شورای اسلامی، اعضای انجمن، مسئولین کتابخانه ها و اصحاب رسانه در فرمانداری رضوانشهر برگزار شد.
فرماندار شهرستان رضوانشهر در این جلسه که به منظور بررسی مسایل و مشكلات كتابخانه های عمومی برگزار شد، ضمن تاکید بر برنامه ریزی و اجرای برنامه های فرهنگی اظهار داشت: كتابخانه ها مراكز مهم فرهنگی، محل مطالعه و كسب مسائل علمی برای اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان هستند.
محمود قاسمی ضمن تشکر از شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهر در حمایت از برنامه های فرهنگی کتابخانه ها گفت: پایه و اساس شهرداری این است که علاوه بر توسعه عمران شهری، به موضوعات فرهنگی و اجتماعی توجه ویژه ای داشته باشند که این امر باعث رضایت مندی شهروندان خواهد شد.
قاسمی با بیان اینکه فعالیت در حوزه فرهنگی، سرمایه گذاری محسوب می شود، توسعه کتابخانه عمومی رضوانشهر و احداث سالن اجتماعات این مجموعه را از انتظارات خود از شهرداری و شورای اسلامی شهر رضوانشهر عنوان کرد. وی همچنین تاکید کرد: رفع ضعف های فرهنگی را باید متولیان امر با برنامه ریزی درست مدیریت نمایند.
ملیحه پورخدایار، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رضوانشهر نیز در ابتدای این نشست ضمن ارائه گزارش در خصوص مصوبات اجرایی جلسات پیشین، رفع نیاز های کتابخانه های شهرستان را با کمک و هم افزایی مسئولین شهرستان امکان پذیر دانست.
گفتنی است کتابخانه های عمومی شهرستان رضوانشهر هم اکنون با بیش از 30 هزار عنوان نسخه كتاب، بیش از 20 عنوان نشریه و نزدیک به 3 هزار نفر عضو فعال دارند.

عكس های مرتبط : كلمات كليدی : جلسه انجمن , رضوانشهر
نسخه قابل چاپ