فهرست

اخبار شهرستان‌ها

معرفی یک کتابخانه عمومی در گیلان (2)

کتابخانه عمومی طاهر گوراب، پویا و فعال، مناسب برای همه سنین است

کتابخانه عمومی جواد الائمه (ع) طاهرگوراب شهرستان صومعه سرا با برخورداری از بخش های مختلف کتابخانه ای ضمن تامین نیازهای اطلاعاتی مردم این بخش و روستاهای اطراف، فعالیت های فرهنگی متنوعی را به صورت حضوری و مجازی به انجام می رساند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، در بسته خبری معرفی یک کتابخانه عمومی در گیلان که به صورت هفتگی تهیه خواهد شد، سعی خواهیم کرد تا شما را با فعالترین کتابخانه های عمومی استان گیلان آشنا کرده و اقدامات مهم این مجموعه ها را مرور کنیم.
در دومین بخش از این بسته خبری کتابخانه عمومی جوادالائمه(ع) طاهرگوراب شهرستان صومعه سرا جهت آشنایی عموم علاقمندان به کتاب و کتابخوانی معرفی می شود.
کتابخانه عمومی جوادالائمه (ع) طاهرگوراب شهرستان صومعه سرا در سال 1375 تاسیس و با زیر بنایی به مساحت 170 متر مربع در طبقه دوم مجتمع فرهنگی این بخش در جهت تامین نیازهای مطالعاتی مردم طاهرگوراب و روستاهای اطراف فعالیت می کند.
بدلیل شرایط کرونا و همزمان با سایر کتابخانه های عمومی کشور، فعالیت های فرهنگی این کتابخانه در فضای مجازی (اینجا) ادامه پیدا کرد و مانعی در جهت خلاقیت تنها کتابدار این کتابخانه نشد.
از جمله فعالیت های کتابخانه عمومی طاهرگوراب می توان به اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، برپایی نمایشگاهای مختلف، ساخت نماهنگ های مناسبتی، محافل شعر خوانی، معرفی منابع مختلف کتابخانه، شرکت در پویش ها و برگزاری کارگاههای متنوع در طول سال اشاره کرد.
کسب رتبه برتر استانی کتابدار این کتابخانه در هفته کتاب سال 1398 از دستاوردهای مهم این کتابخانه عمومی می باشد.
همچنین تبلیغات محیطی و مجازی یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی، تشویق اعضا جهت شرکت در جشنواره، برپایی نمایشگاه کتاب، معرفی کتاب های جشنواره در فضای مجازی، قصه گویی و شعرخوانی از مهمترین برنامه های در دست اقدام این کتابخانه در سال جاری است.
گفتنی است بخش طاهرگوراب شهرستان صومعه سرا به عنوان منطقه گردشگری با جاذبه های فراوان و محیطی سرسبز با جمعیتی بالغ بر 9972 نفر در فاصله 34 کیلومتری از شهر رشت در غرب استان گیلان واقع شده است.


 
عكس های مرتبط : كلمات كليدی : معرفی کتابخانه , طاهرگوراب , صومعه سرا , کتابخانه شاخص
نسخه قابل چاپ