فهرست

اخبار شهرستان‌ها

پیام فرماندار رودبار به مناسبت یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی:

جشنواره رضوی گام بزرگی برای گسترش فرهنگ کتابخوانی است

هوشنگ عباسقلی زاده با دعوت از عموم مردم جهت مشارکت در یازدهمین جشنواره بین المللی کتابخوانی رضوی، این رویداد فرهنگی را گام بزرگی به سوی فرهنگ کتابخوانی با محوریت سبک و سیره امام رضا(ع) دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، متن پیام هوشنگ عباسقلی زاده، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رودبار به مناسبت یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بدین شرح است؛
 
السلام علیک یا علی بن موسی الرضا(ع)
برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی با موضوع معرفی سبک و سیره زندگی ائمه معصومین موجب آشنایی بیشتر مردم، بویژه جوانان با روش زیست شخصی و سیاسی آن بزرگان می‌شود.
همچنین این جشنواره‌های ویژه عاملی مهم در ترویج فرهنگ دین باوری شده و مطالعه آموزه‌های اسلامی موجب توسعه سبک زندگی اسلامی و اخلاق در جامعه و راهگشای مسیر زندگی به سوی تعالی خواهد شد.
برگزاری یازدهمین جشنواره کتابخوانی بین المللی رضوی از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور که در امتداد دوره های قبلی این جشنواره درحال برگزاری است، قابل تقدیر بوده و مشارکت کننندگان در این رویداد مهم را به بهره معنوی می رساند.
برگزاری این جشنواره بین المللی که در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی به‌ویژه معارف رضوی به انجام می رسد دارای اهمیت ویژه ای بوده و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با ورود به به این حوزه، گام بزرگی به سوی توسعه فرهنگ کتابخوانی با محوریت معرفی سجایای اخلاقی امام رضا(ع) به عنوان الگوی زندگی اسلامی برای مردم بزرگ ایران برداشته است.
اینجانب ضمن حضور در این جشنواره از عموم شیفتگان و ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت بویژه آن امام رئوف جهت مشارکت در این رویداد مهم و بزرگ دعوت می نمایم و امیدوارم همه ما در پناه توجه حضرت علی بن موسی الرضا(ع) سعادتمند شویم.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
 
گفتنی است، یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی از 22 خرداد لغایت 1 آبان سال جاری با معرفی 6 عنوان کتاب با موضوع سیره و سبک زندگی حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) و بخش ویژه با موضوع امام زمان(عج) در رده‌های سنی کودک، نوجوان و بزرگسال و در بخش‌های مختلف نقاشی، چهارگزینه‌ای، شعرسرایی، پویش کتابخوانی، #پویش_برای_امام_زمانم، داستان کوتاه(داستانك)، دل نوشته و متن ادبی، قصه‌گویی، تولید آثار هنری، حمايت از چاپ و انتشار منابع برتر (ويژه ناشران) و مروّجان فرهنگ رضوی (ويژه کتابداران و کارکنان نهاد کتابخانه‌های عمومی) در حال برگزاری است.
علاقمندان می‌توانند با ورود به سایت جشنواره به نشانی Samakpl.ir و یا نصب نرم افزار ویژه تلفن همراه در این رویداد بزرگ کتابخوانی شرکت و از جوایز ارزنده آن بهره‌مند شوند.
 
كلمات كليدی : جشنواره کتابخوانی رضوی , پیام , رودبار , فرماندار رودبار
نسخه قابل چاپ