فهرست

اخبار شهرستان‌ها

همزمان با معرفی کتاب «با سپیدرود به بندرکیاشهر»

میدان کتاب در بندر کیاشهر افتتاح شد

پروژه میدان کتاب با رونمایی از المان کتاب «با سپیدرود به بندرکیاشهر» اثر اکبر خیرخواه، نویسنده مطرح استان با حضور فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر افتتاح و به بهره برداری رسید

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، مراسم افتتاح میدان کتاب در شهر بندر کیاشهر با رونمایی از کتاب «با سپیدرود به بندرکیاشهر» اثر اکبر خیرخواه امروز سه شنبه (۱۲مرداد) با حضور حمید رضایی، فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه؛ حجت الاسلام والمسلمین نصرت امیدی گیلانی، امام جمعه بندرکیاشهر؛ بهناز کیالشکامی، مسئول کتابخانه عمومی ۲۲ بهمن این شهر؛ علیرضا مسچیان، بخشدار بندرکیاشهر؛ عبدالرضا سلیمانی، شهردار بندرکیاشهر و اعضای شورای اسلامی شهر و همچنین نویسنده  کتاب «با سپیدرود به بندر کیاشهر» جنب کتابخانه ۲۲ بهمن بندرکیاشهر افتتاح شد.

شهردار بندر کیاشهر در این مراسم با بیان اینکه یکی از مصوبات انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آستانه اشرفیه که با حضور و پیگیری مدیرکل کتابخانه های عمومی استان برگزار شد، احداث میدان و المان کتاب در بندر کیاشهر بوده است اظهار کرد: این آلمان کتاب امروز با نامگذاری میدان فرهنگ در این شهر و با معرفی اثر "با سپیدرود به بندر کیاشهر" افتتاح و به عنوان نمادی از توسعه فرهنگی این منطقه معرفی شد.

علیرضا سلیمانی افتتاح این پروژه را حاصل تلاش شبانه روزی کارکنان شهرداری بندر کیاشهر برشمرد و افزود این پروژه طی مدت زمان کوتاهی با تلاش جهادی کارکنان و پیمانکاران به مرحله افتتاح و بهره برداری رسید.

‎ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‎گفتنی است اکبر خیرخواه حسن کیاده، نویسنده کتاب "با سپیدرود به بندر کیاشهر" سال ۱۳۱۷شمسی درمیان محله کیاشهر زاده شد.

این نویسنده نگارش را پیش از انقلاب آغاز کرد و از سال۱۳۶۹ با ورود به عرصه خبرنگاری در "روزنامه کادح" رشت به عرصه حرفه نویسندگی روی آورد.

دربهمن ۱۳۸۳ اولین مقاله طنز او در روزنامه آفتاب یزد تهران به چاپ رسید که تاریخ آبان ۱۳۸۵به تناوب ادامه یافت.

درسال ۱۳۸۹کتاب "بندر کیاشهر" و "نگاهی به سفید رود" و در سال ۱۳۹۱ از این نویسنده کتاب طنز اجتماعی «بدبخت شدیم از خوشبختی» و کتاب "قایق شکسته" درسال ۱۳۹۲ انتشار یافت.

عكس های مرتبط : كلمات كليدی : میدان کتاب , کتاب , آستانه اشرفیه
نسخه قابل چاپ