فهرست

اخبار شهرستان‌ها

کرمی در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بندر انزلی خبرداد؛

پیشرفت53درصدی پروژه کتابخانه عمومی روستای آبکنار

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی از ادامه نهضت کتابخانه سازی در این شهرستان خبرداد و گفت: امیدوار هستیم با تخصیص اعتبار مناسب بزودی شاهد اتمام پروژه درحال ساخت کتابخانه عمومی آبکنار با پیشرفت53 درصدی و بهره مندی مردم از امکانات آن باشیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ اسماعیل میرغضنفری، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی؛ نجمه فکوری سنگاچین، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان؛ روسای ادارات آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اعضای شورا و نماینده شهرداری بندر انزلی، نماینده امام جمعه این شهرستان در فرمانداری بندر انزلی برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این جلسه که به منظور بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی بندر انزلی و ارائه راهکارهای عملی حل برخی مشکلات برگزار شد، با قدردانی از نگاه فرهنگی و مثبت فرماندار این شهرستان به مقوله کتابخوانی و حمایت از این مجموعه، یکی از مهمترین دستاوردهای این حوزه را ایجاد نخستین کتابخانه مدرسه کشور در بندر انزلی عنوان کرد.
پریسا کرمی با بیان اینکه ایجاد این کتابخانه تاثیر فراوانی بر ایجاد زیرساخت های مناسب مطالعه در این شهر برجای گذاشت از ادامه نهضت کتابخانه سازی در شهرستان بندر انزلی خبرداد و گفت: امیدوار هستیم با تخصیص اعتبار مناسب بزودی شاهد اتمام پروژه درحال ساخت کتابخانه عمومی آبکنار با پیشرفت53 درصدی و بهره مندی مردم از امکانات آن باشیم.
کرمی با اشاره به ویژگی های وجود کتابخانه در مناطق مختلف استان، مزیت عضویت سراسری در این مجموعه را یادآور شد و گفت: علاقمندان و دوستداران کتاب و کتابخوانی در صورت عضویت در یکی از کتابخانه های عمومی قادر خواهند بود از کتابهای همه کتابخانه ها در تمام کشور بهره مند شوند.
وی در پایان با اظهار امیدواری نسبت به حمایت مسئولین بندر انزلی از کتابخانه های عمومی این شهرستان، منافع حاصل از این هم افزایی را متوجه مردم و داشتن جامعه ای آگاه و آباد برای همه شهروندان عنوان کرد.
میرغضنفری: تامین اعتبار تکمیل کتابخانه عمومی روستای آبکنار، اولویت فرهنگی شهرستان است

فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی نیز در این نشست با تاکید بر حل مشکلات کتابخانه ها بصورت ریشه ای و نهادینه شدن فرهنگ خواندن صحیح کتاب در جامعه یادآور شد: اعتقاد قلبی برای گسترش فرهنگ مطالعه در جامعه یکی از مهمترین ارکان این حوزه است.
اسماعیل میرغضنفری با برشمردن ویژگی یک جامعه آگاه، ایجاد بسترهای توسعه را در گرو توجه به امر کتاب و کتابخوانی از سوی مسئولین امر، مردم و نخبگان جامعه عنوان کرد.
میرغضنفری با ناکافی دانستن اقدامات مسئولین شهری خصوصا شهرداری بندر انزلی در توجه به حوزه فرهنگی این شهر از وی خواست توجه بیشتری به این مقوله مهم داشته باشد. وی در پایان تامین اعتبار جهت تکمیل کتابخانه عمومی روستای آبکنار را از مهمترین برنامه های سال جاری در حوزه فرهنگی دانست و با قدردانی از مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی خواستار پیگیری این مصوبه در جلسات کمیته برنامه ریزی شهرستان شد.
گفتنی است نجمه فکوری سنگاچین، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بندر انزلی در ابتدای این نشست ضمن ارائه گزارش از وضعیت کتابخانه های عمومی این شهرستان، لزوم توجه جدی تر شهرداری به این حوزه و پرداخت سهم نیم درصدی کتابخانه ها، لزوم تکمیل کتابخانه آبکنار، اختصاص فضاهای تبلیغاتی در سطح شهر و تامین منابع جدید برای کتابخانه ها را از مهمترین دغدغه های خود برشمرد.
عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ