فهرست

اخبار شهرستان‌ها

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان خبرداد؛

کلنگ احداث کتابخانه مستقل شهر شفت بزودی بر زمین می خورد

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شفت از احداث کتابخانه مستقل شهر شفت با اختصاص زمینی به متراژ 450 مترمربع از سوی شهرداری و در آینده نزدیک خبرداد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شفت صبح امروز شنبه 1خرداد با حضور پریسا کرمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان؛ ابراهیم چراغی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شفت؛  زینب عزیزپور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان؛ یاسر شادفر، شهردار، معاونین فرماندار، روسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، تبلیغات اسلامی، نماینده امام جمعه این شهرستان، مسئولین کتابخانه های عمومی، چهره های فرهنگی شهرستان و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در این جلسه که به منظور بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان شفت و ارائه پیشنهادات جدید برای بهبود شرایط این کتابخانه ها برگزار شد، اشاره به نزدیک شدن پایان امتحانات و آغاز فصل اوقات فراغت دانش آموزان اظهار کرد: با توجه به اینکه فصل تابستان فرصت بسیار خوبی برای استفاده دانش اموزان از فضاهای فرهنگی در کتابخانه ها می سازد باید با هم افزایی مناسب بین دستگاهی برنامه ریزی منسجمی برای این ایام دانش آموزان ترتیب دهیم.

پریسا کرمی با بیان اینکه طی یک سال گذشته شیوع کرونا اوقات فراغت بیشتری برای دانش آموزان به وجود آورده است، گفت: به همین منظور اداره کتابخانه های عمومی، آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات، کانون پرورش فکری باید بستر و فضای لازم فراهم کرده و برنامه ریزی مفید برای پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان انجام دهند.

کرمی با اشاره به اینکه انجام برنامه ریزی و فعالیت در این زمینه به صورت گروهی و هم افزایی بین دستگاهی باشد قطعاً نتایج مطلوب‌تر خواهد بود، گفت: فرصتی مناسبی است که همه دستگاه‌های فرهنگی متولی در این زمینه اقدام کنند.

وی ضمن قدردانی از اقدام قابل تحسین شهرداری شفت برای تأمین زمین برای ساخت کتابخانه عمومی برای این شهر با اشاره به استقبال و حضور پررنگ شهروندان شفتی در برنامه های مجموعه کتابخانه های عمومی از احداث کتابخانه مستقل شهر شفت در آینده نزدیک خبرداد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با بیان اینکه شهروندان شفتی نشان داده اند در برنامه‌های استانی و ملی نهاد کتابخانه های عمومی حضور پررنگ داشته و مقام‌های زیادی نیز کسب کرده اند، تأکید کرد: همین موضوع سبب می‌شود که با همکاری مسئولان این شهرستان هم در زمینه برنامه ریزی و هم تولید محتوا اقدامات اثرگذاری انجام دهیم.

پریسا کرمی ادامه داد: مسئولان ارشد شهرستان باید در کمیته برنامه ریزی با اختصاص اعتبارات مناسب حامی متولیان در زمینه اجرای برنامه‌های فرهنگی مناسب در سطح کتابخانه های شهرستان شفت باشند.

وی همچنین به راه اندازی فضای کتابخانه ای در کنار آموزش و پرورش شفت نیز اشاره و اضافه کرد: ایجاد چنین فضایی بسیاری مفید بوده و حائز اهمیت است.

ابراهیم چراغی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان شفت نیز در این نشست با بیان اینکه افتتاح کتابخانه ویژه مادر و کودک شهر شفت در هفته کتاب سال گذشته نشان داد ایجاد اینگونه فضاها موجب رضایتمندی بیشتر مردم و بهره مندی ایشان از امکانات فرهنگی می شود بر ضرورت ایجاد کتابخانه عمومی مستقل در شهر شفت تاکید و اقدامات مجموعه کتابخانه های عمومی استان در پیگیری مصوبات در این خصوص را ارزشمند توصیف کرد. وی همچنین از آمادگی خود برای اختصاص اعتبارات لازم برای احداث این کتابخانه در محل جدید درنظرگرفته شده خبرداد.

زینب عزیزپور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان نیز در ادامه ضمن ارائه گزارش از اقدامات صورت گرفته در مجموعه کتابخانه های عمومی در ایام فراگیری بیماری کرونا به برگزاری چندین مسابقه فرهنگی با موضوع نماز، خوانش کتاب های کتابخانه و قرآن اشاره کرد.

همچنین در ادامه این نشست از چند برگزیده مسابقات شهرستانی برنامه های فرهنگی مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان شفت تقدیر و لوح یادبودی از سوی فرماندار شهرستان شفت به ایشان اهدا شد.

گفتنی است، در پایان این جلسه مصوبه اهدای زمینی به متراژ 450 مترمربع جهت ساخت کتابخانه مستقل شفت تصویب شد.

عكس های مرتبط :
نسخه قابل چاپ