فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در ادامه ایجاد فضاهای مطالعه برای مادران و کودکان در گیلان؛

کتابخانه عمومی پروفسور مریم میرزاخانی صومعه سرا افتتاح می شود

کتابخانه عمومی پروفسور مریم میرزاخانی شهرستان صومعه سرا بعنوان دومین کتابخانه ویژه مادر و کودک استان گیلان صبح روز سه شنبه21 اردیبهشت ماه افتتاح می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، در ادامه رویکرد ایجاد فضاهای ویژه مطالعه برای مادران و کودکان در سراسر استان گیلان، دومین کتابخانه عمومی شهر صومعه سرا ویژه مادر و کودک افتتاح و به بهره برداری می رسد.
این کتابخانه عمومی که به عنوان دومین کتابخانه ویژه مادر و کودک استان گیلان شناخته می شود، سومین کتابخانه مدرسه استان گیلان نیز خواهد بود که با همکاری دو مجموعه نوسازی و تجهیز مدارس و کتابخانه های عمومی استان گیلان به بهره برداری خواهد رسید.
همچنین این مرکز فرهنگی در فضایی به مساحت 120متر مربع از سوی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان گیلان طی سال گذشته در اختیار اداره کل کتابخانه‌ها قرار گرفت که پس از انجام مراحل تجهیز امکانات ویژه، استاندارد سازی و اختصاص کتاب و منابع آموزشی به مرحله افتتاح و بهره‌برداری رسیده است.
کتابخانه عمومی پروفسور مریم میرزاخانی شهر صومعه سرا ساعت9 صبح روز سه شنبه21 اردیبهشت ماه و با رعایت کلیه شیوه نامه های بهداشتی با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، فرماندار شهرستان صومعه سرا و جمعی از مسئولین این شهرستان بدون انجام تشریفات مرسوم افتتاح می شود.
گفتنی است ارائه خدمات ویژه به مادران و کودکان عضو این کتابخانه شامل برگزاری کارگاه های مختلف آموزشی و برنامه های فرهنگی نظیر قصه گویی، خوانش متون کهن، برنامه های آموزشی دینی و قرآنی، فرزند پروری، شعرخوانی، بازی های فکری و آموزش خواندن کتاب از اهداف مهم ایجاد این کتابخانه خواهد بود.
شهرستان صومعه سرا هم اکنون دارای 5باب کتابخانه عمومی نهادی و 1کتابخانه عمومی مشارکتی می باشد.
نسخه قابل چاپ