فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به میزبانی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان؛

کارگاه آموزش مجازی خانواده و رفتارهای پرخطر نوجوانان و همسالان بزه کار برگزار شد

اولین دوره مجازی کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی رفتارهای پرخطر نوجوانان با محوریت خانواده و رفتارهای پرخطر نوجوانان و همسالان بزهکار در پلتفرم شبکه مجازی اسکای روم اداره کتابخانه های شهرستان لاهیجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، اولین کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی  رفتارهای پرخطر نوجوانان در این گروه سنی، با محوریت رفتارهای پرخطر و همسالان بزهکار با حضور فاطمه فیلی، رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان؛ ایوب علی نیا، کارشناس اورژانس اجتماعی بهزیستی، مشاور و روند درمان گر و کارشناس بهداشت روان و آموزش مهارتهای زندگی؛ مریم قاصری، رابط فرهنگی شهرستان، کتابداران و خانواده های علاقمند به مباحث تربیتی بصورت زنده و از طریق پلتفرم شبکه اسکای روم اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان برگزار شد.
در این نشست مجازی که به منظور آموزش و آشنایی خانواده ها و ارائه راهکارهای مفید عملی به منظور ایجاد محیطی ایمن و قابل اعتماد برای نوجوانان برگزار شد در خصوص دوره نوجوانی و نشانه ها و رفتارهای پرخطر آنها، تأثیر و نقش خانواده ها در این دوران و حضور نوجوانان در گروههای اجتماعی و جلوگیری از این رفتارهای آسیب پذیر، خشونت و اختلالات دوران نوجوانی و روابط عاطفی بین خانواده ها و صمیمیت بین نوجوانان بحث و تبادل نظر شد.
گفتگو و پرسش و پاسخ مخاطبین در خصوص مباحث مطرح شده در ادامه این کارگاه آموزشی پایانبخش این نشست ویژه تربیتی بود. گفتنی است کتابخانه های عمومی شهرستان لاهیجان پیش از این نیز برنامه های مختلفی با موضوع نقد و بررسی کتاب بصورت مجازی و حضوری برگزار و کارگاه های آموزش مجازی ویژه ای را نیز برای علاقمندان و دوستداران مباحث تربیتی و ادبی در هفته های آتی تدارک دیده اند.
 

نسخه قابل چاپ