فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به صورت مجازی و با استقبال اعضای کتابخانه های عمومی؛

کارگاه مجازی آموزش احکام نماز ویژه بانوان در صومعه سرا برگزار شد

به همت کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا، کارگاه مجازی آموزش احکام نماز ویژه بانوان با حضور و سخنرانی یکی از طلاب حوزه علمیه در کتابخانه عمومی باقرالعلوم(ع) این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان، نخستین کارگاه مجازی آموزشی کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا با موضوع آموزش احکام نماز روز یکشنبه(26بهمن) با حضور و سخنرانی حجه الاسلام والمسلمین آرش یوسف پور از طلاب حوزه علمیه در بستر شبکه اسکای روم اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا برگزار شد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا در ابتدای این کارگاه آموزشی در سخنانی ضمن تبریک حلول ماه رجب، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در بیست و هشتمین اجلاس سراسری نماز، تاکیدات معظم له در این خصوص را نشان دهنده اهمیت مقوله مهم نماز عنوان کرد.
آرزو عباس زاده همچنین به برنامه ریزی های مجموعه کتابخانه های عمومی در آموزش احکام دینی خصوصا فریضه نماز نیز اشاره کرد و با بیان اینکه تشکیل ستاد اقامه نماز در کتابخانه های عمومی و ایجاد بخش نمازخانه در این مجموعه بخشی از اقدامات مجموعه در پیشبرد اهداف دینی است، برگزاری کارگاه آموزشی احکام نماز ویژه بانوان را یکی دیگر از برنامه های مجازی مجموعه کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا در شرایط همه گیری بیماری کرونا عنوان کرد.
سخنران و طلبه حوزه علمیه استان نیز در ادامه این کارگاه مجازی ضمن تمجید از اقدام ارزشمند اداره کتابخانه های عمومی شهرستان صومعه سرا در برگزاری این دوره آموزشی از طریق فضای مجازی، به اهمیت فریضه نماز از منظر ائمه معصومین(ع) و بزرگان دین اشاره و نماز را یکی از ارکانی دانستند که دین مبین اسلام بر روی آن بنا شده است.
حجه الاسلام والمسلمین آرش یوسف پور در بیان اهمیت جایگاه نماز در بین علمای دین مبین اسلام به دو حدیث از پیامبر اسلام(ص) اشاره کرد و گفت: پیامبر اکرم(ص) در یکی از این احادیث مهم فرمودند: (لکلِ شیءٍ وجهٌ و وَجهُ دینکم الصلاةُ)، هر چیز دارای سیما و نشانه‌ای است و سیما و نشانه دین شما نماز است، و نیز در حدیث دیگری نیز فرمودند: (لا ینالُ شَفَاعَتی من استخفَّ بِصلاتِهِ)، به شفاعت من نخواهد رسید کسی که نماز خویش را سبک بشمرد) که این دو حدیث ارزشمند نشاندهنده اهمیت نماز از دیدگاه آن حضرت نیز است.
این طلبه حوزه علمیه در ادامه با آموزش گام به گام احکام نماز ویژه بانوان، اهمیت ادای این فریضه توسط مادران را یادآور شد و از عموم شرکت کنندگان در این دوره آموزشی خواست با زبانی ساده و گویا و با استفاده از روشهای خلاقانه اعضای خانواده و نزدیکان را دعوت به نماز و انجام احکام دینی کنند.
نسخه قابل چاپ